2min. doba čtení

Polsko zakázalo vjezd kamionů z Ruska a Běloruska

Je to pravděpodobně reakce na výzvu ruských poslanců, aby ruská vláda zakázala vjezd polských kamionů do Ruska.

Polsko zakázalo vjezd kamionů z Ruska a Běloruska

Zákaz platí až do odvolání

Polsko zavádí nová omezení na hranicích s Běloruskem a od 1. června zakáže vjezd nákladních automobilů s běloruskými a ruskými poznávacími značkami, oznámil v pondělí ministr vnitra Mariusz Kaminski. Příslušné nařízení již bylo zveřejněno v úředním věstníku a vstoupí v platnost 30. května, uvedl polský rozhlas. Zákaz bude platit až do odvolání.

Ministerstvo tento krok zdůvodnilo obavami o veřejnou bezpečnost, podle médií se však jedná o reakci na výzvu ruských poslanců, aby ruská vláda v odvetě za sankce Evropské unie zakázala vjezd polských kamionů do Ruska.

Týdenní podcast UPdate

V reakci na páteční potvrzení rozsudku nad aktivistou polské menšiny v Bělorusku uvalilo ministerstvo vnitra sankce na 365 Bělorusů a zakázalo jim vstup do Polska a schengenského prostoru. Sankce se týkají nejen politiků, hodnostářů a soudců autoritářského režimu, ale také prorežimních sportovců, sportovních funkcionářů a novinářů.

Na černou listinu se tak dostalo 159 poslanců běloruského parlamentu – další byli Varšavou sankcionováni již dříve -, 76 soudců, 7 státních zástupců, 32 představitelů místních orgánů a 28 velitelů a příslušníků bezpečnostních složek. Ministr Kaminski rovněž zmrazil finance a majetek 20 společností a 16 osob napojených na ruský kapitál, informoval Onet.

Jedná se o slíbenou odvetu polské vlády za rozhodnutí běloruského nejvyššího soudu, který v pátek potvrdil osmiletý trest vězení pro novináře a aktivistu polské menšiny Andreje Pachobuta.

Polsko již v únoru v reakci na Poczobutovo odsouzení uzavřelo jeden hraniční přechod s Běloruskem.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Týdenní sumář 23/2024: Sociální média začínají suplovat vyhledávače, unikátní produkt přitahuje více než cena, otestuje Reel ještě před zveřejněním
6min. doba čtení

Týdenní sumář 23/2024: Sociální média začínají suplovat vyhledávače, unikátní produkt přitahuje více než cena, otestuje Reel ještě před zveřejněním

Podívejte se na příklady použití aplikace WhatsApp pro firmy ke zvýšení prodejů. Shein začíná nabízet zánovní položky. Shrnuli jsme nejzajímavější květnové události a přidali vlastní pohled.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+