2min. doba čtení

Polsko zakázalo vjezd kamionů z Ruska a Běloruska

Je to pravděpodobně reakce na výzvu ruských poslanců, aby ruská vláda zakázala vjezd polských kamionů do Ruska.

Polsko zakázalo vjezd kamionů z Ruska a Běloruska

Zákaz platí až do odvolání

Polsko zavádí nová omezení na hranicích s Běloruskem a od 1. června zakáže vjezd nákladních automobilů s běloruskými a ruskými poznávacími značkami, oznámil v pondělí ministr vnitra Mariusz Kaminski. Příslušné nařízení již bylo zveřejněno v úředním věstníku a vstoupí v platnost 30. května, uvedl polský rozhlas. Zákaz bude platit až do odvolání.

Ministerstvo tento krok zdůvodnilo obavami o veřejnou bezpečnost, podle médií se však jedná o reakci na výzvu ruských poslanců, aby ruská vláda v odvetě za sankce Evropské unie zakázala vjezd polských kamionů do Ruska.

Týdenní podcast UPdate

V reakci na páteční potvrzení rozsudku nad aktivistou polské menšiny v Bělorusku uvalilo ministerstvo vnitra sankce na 365 Bělorusů a zakázalo jim vstup do Polska a schengenského prostoru. Sankce se týkají nejen politiků, hodnostářů a soudců autoritářského režimu, ale také prorežimních sportovců, sportovních funkcionářů a novinářů.

Na černou listinu se tak dostalo 159 poslanců běloruského parlamentu – další byli Varšavou sankcionováni již dříve -, 76 soudců, 7 státních zástupců, 32 představitelů místních orgánů a 28 velitelů a příslušníků bezpečnostních složek. Ministr Kaminski rovněž zmrazil finance a majetek 20 společností a 16 osob napojených na ruský kapitál, informoval Onet.

Jedná se o slíbenou odvetu polské vlády za rozhodnutí běloruského nejvyššího soudu, který v pátek potvrdil osmiletý trest vězení pro novináře a aktivistu polské menšiny Andreje Pachobuta.

Polsko již v únoru v reakci na Poczobutovo odsouzení uzavřelo jeden hraniční přechod s Běloruskem.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nákupní chování Indů se mění
3min. doba čtení

Nákupní chování Indů se mění

Čína už není nejlidnatější zemí. V roce 2022 ji předběhla Indie s více než 1,43 miliardami lidí. Sledovat změnu spotřebitelského chování v nejobydlenější zemi proto může být dobrý indikátor toho, kam se ubírá nákupní chování.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+