2min. doba čtení

Polsko v hledáčku velkých značek. Stane se centrem logistiky elektronického obchodu?

Slovensko je považováno za světovou velmoc v automobilovém segmentu. Polsko je naopak známé jako přední světový vývozce nábytku. Brzy se toto tvrzení může změnit. Nelze přehlédnout obrovské investice zahraničních značek do budování infrastruktury segmentu elektronického obchodování.

Polsko v hledáčku velkých značek. Stane se centrem logistiky elektronického obchodu?

Segment e-commerce s módou poroste

Podle několika prognóz by tržby z online prodeje v evropském módním průmyslu mohly v roce 2025 přesáhnout 365 miliard USD. V roce 2020 nebyla hodnota tohoto segmentu ani poloviční. Polsko – a zejména jeho západní část – se stává centrem elektronického obchodu s módou pro celou západní Evropu. Tato zeměpisná oblast hraje důležitou roli zejména pro Německo.

Nový logistický park u německých hranic

Známý developer Panattoni uvádí na trh Panattoni Park Sulechów III, který si pronajímá německá společnost BestSecret. Společnost provozuje internetový obchod, který dodává zboží do 27 evropských zemí. V novém logistickém parku si pronajala 88 500 m2 s možností rozšíření o dalších 42 000 m2. Kromě toho developer připraví prostor pro použití vícepodlažních regálů (Pick Towers) a zajistí vyvýšenou část budovy. Výstavba bude probíhat v etapách od ledna do června 2023.

Klíčovou výhodou Sulechova je jeho blízkost k německým hranicím, které jsou od plánovaného centra vzdáleny jen něco málo přes hodinu jízdy. Kromě toho je město vzdáleno 30 minut od krajského města Zielona Góra, což je důležitá výhoda z hlediska dostupnosti pro zaměstnance.

V poslední době se objevila řada zpráv, které signalizují poptávku zahraničních hráčů po strategické poloze Polska na mapě Evropy. K Aliexpressu se připojil Amazon a další společnosti plánují vybudovat v Polsku logistická centra, aby pomohly evropské infrastruktuře elektronického obchodu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+