2min. doba čtení

Polsko v hledáčku velkých značek. Stane se centrem logistiky elektronického obchodu?

Slovensko je považováno za světovou velmoc v automobilovém segmentu. Polsko je naopak známé jako přední světový vývozce nábytku. Brzy se toto tvrzení může změnit. Nelze přehlédnout obrovské investice zahraničních značek do budování infrastruktury segmentu elektronického obchodování.

Polsko v hledáčku velkých značek. Stane se centrem logistiky elektronického obchodu?

Segment e-commerce s módou poroste

Podle několika prognóz by tržby z online prodeje v evropském módním průmyslu mohly v roce 2025 přesáhnout 365 miliard USD. V roce 2020 nebyla hodnota tohoto segmentu ani poloviční. Polsko – a zejména jeho západní část – se stává centrem elektronického obchodu s módou pro celou západní Evropu. Tato zeměpisná oblast hraje důležitou roli zejména pro Německo.

Nový logistický park u německých hranic

Známý developer Panattoni uvádí na trh Panattoni Park Sulechów III, který si pronajímá německá společnost BestSecret. Společnost provozuje internetový obchod, který dodává zboží do 27 evropských zemí. V novém logistickém parku si pronajala 88 500 m2 s možností rozšíření o dalších 42 000 m2. Kromě toho developer připraví prostor pro použití vícepodlažních regálů (Pick Towers) a zajistí vyvýšenou část budovy. Výstavba bude probíhat v etapách od ledna do června 2023.

Klíčovou výhodou Sulechova je jeho blízkost k německým hranicím, které jsou od plánovaného centra vzdáleny jen něco málo přes hodinu jízdy. Kromě toho je město vzdáleno 30 minut od krajského města Zielona Góra, což je důležitá výhoda z hlediska dostupnosti pro zaměstnance.

V poslední době se objevila řada zpráv, které signalizují poptávku zahraničních hráčů po strategické poloze Polska na mapě Evropy. K Aliexpressu se připojil Amazon a další společnosti plánují vybudovat v Polsku logistická centra, aby pomohly evropské infrastruktuře elektronického obchodu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Threads už tahá nitky i do Evropy
3min. doba čtení

Threads už tahá nitky i do Evropy

V červenci letošního roku byla zprovozněna nová aplikace Threads, ale kvůli obavám o ochranu osobních údajů nebyla v EU dostupná. The Wall Street Journal uvádí, že společnost Meta, která za aplikací stojí, by mohla tuto platformu zpřístupnit evropským uživatelům již příští měsíc.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+