3min. doba čtení

Pilulka míří do Maďarska

Přesně před dvěma lety vstoupila na pražskou burzu česká Pilulka. Dnes je připravena expandovat do Maďarska. Pro český řetězec online lékáren to bude čtvrtý trh a během několika týdnů plánuje zahájit prodej v Rakousku.

Pilulka míří do Maďarska

Pilulka rozšiřuje své podnikání

Online lékárna Pilulka expanduje. V úterý oznámila vstup na maďarský trh, kde ji zájemci najdou pod doménou Pilulka.hu. Během několika týdnů rozšíří své podnikání do Rakouska. Po České republice, Slovensku a Rumunsku se jedná o čtvrtý, resp. pátý trh společnosti.

Pokud se společnosti bude dařit, můžeme očekávat, že vstoupí i na německý trh. Spolumajitel Petr Kasa uvedl, že na výše zmíněných trzích začne Pilulka zatím “pouze” s online prodejem. Po dosažení určité velikosti začne skupina hledat partnera s kamennými obchody.

V Maďarsku ji čeká silná konkurence

“Začínáme s 6 000 produkty a naši nabídku rozšíříme na desítky tisíc nejoblíbenějších produktů, podobně jako v České republice a na Slovensku,” říká Béla Grósz, generální ředitel pro Maďarsko. Podle něj bude společnost soupeřit o zákazníky s velkými online hráči i s několika řetězci lékáren a drogerií.

Společnost čelí v Maďarsku tvrdé konkurenci, ale Pilulka je připraven bojovat. Její ambicí je být jedničkou mezi online lékárnami a drogeriemi a nejlepší mobilní lékárnou vůbec.

“Bude to naše první pobočka s hybridním modelem, který kombinuje stávající infrastrukturu skupiny s místním oddělením prodeje a péče o zákazníky. To nám dává obrovskou flexibilitu a efektivitu při rozšiřování našich služeb a nabídky produktů pro spotřebitele. Podobný model chceme během několika týdnů spustit i v Rakousku,” vysvětluje Petr Kasa, generální ředitel společnosti Pilulka.

Pilulka působí na českém, slovenském a rumunském trhu od roku 2013. Kromě sítě kamenných lékáren je také největší zásilkovou lékárnou v České republice a na Slovensku s více než 2 miliony zákazníků. Společnost založili bratři Kasovcovi, kteří patří k zakladatelům české e-commerce scény. Na Slovensku zaměstnává Pilulka více než 100 lidí.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
4min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes vám přineseme pohled předsedy představenstva společnosti Tesco Johna Allana na současné dodavatelské praktiky, povíme si o službě Amazon Smile a prozradíme vám něco málo o novém online tržišti, které ještě letos otevře společnost Kaufland. 

Redakce Redakce
Přečíst článek