2 min. doba čtení

OpenAI v rekordním čase dosáhla 1 milionu firemních zákazníků

OpenAI oznámila, že její platformu si aktivně platí už více než milion firem. Jde o nejrychlejší růst v historii B2B platforem. Mezi zákazníky jsou banky, retailové řetězce i farmaceutičtí giganti. Zajímavé je, že růst částečně pohánějí také běžní uživatelé ChatGPT.

Katarína Šimčíkova Katarína Šimčíkova
Partnership Manager & E-commerce Content Writer, Ecommerce Bridge Europe
OpenAI v rekordním čase dosáhla 1 milionu firemních zákazníků
Zdroj: ChatGPT

Spotřebitelé táhnou firemní prodej

Společnost uvádí, že ChatGPT má 800 milionů týdenních uživatelů. Když lidé ChatGPT používají soukromě, firmy ho nasazují rychleji. Pilotní projekty jsou kratší a zaměstnanci se s nástrojem zžijí dříve.

ChatGPT for Work využívá 7 milionů placených účtů, což je o 40 % více než před dvěma měsíci. Enterprise verze meziročně vzrostla 9násobně.

Co si firmy reálně kupují

OpenAI spustila nástroj Company Knowledge, který propojuje ChatGPT se Slackem, SharePointem či Google Drivem. Další produkt, Codex, pomáhá programátorům psát kód – jeho používání od srpna vzrostlo desetinásobně. Cisco údajně zkrátilo čas potřebný na code review na polovinu.

Pro e-commerce je zajímavá integrace se Shopify, Etsy, Walmartem a PayPalem přes tzv. Agentic Commerce Protocol. V praxi to znamená, že zákazníci mohou nakupovat přímo přes ChatGPT bez přesměrování na webové stránky.

Jaká je skutečná návratnost

Podle studie Wharton uvádí 75 % firem pozitivní návratnost investic do AI. Méně než 5 % hlásí ztráty. Job portál Indeed zaznamenal 20% nárůst žádostí o práci díky AI funkci. Retailový řetězec Lowe’s nasadil AI do 1 700 prodejen, kde radí zákazníkům při projektech.

Zdroj: studie Wharton

OpenAI se snaží firmám ukázat, že AI už není experiment, ale pracovní nástroj. Otázkou je, zda dokáže udržet toto tempo růstu. Konkurence v podobě Anthropic, Googlu a Microsoftu totiž nespí.

Sdílet článek
Katarína Šimčíkova
Partnership Manager & E-commerce Content Writer, Ecommerce Bridge Europe
Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Povánoční nakupování nekončí. 55 % lidí stále nakupuje online
2 min. doba čtení

Povánoční nakupování nekončí. 55 % lidí stále nakupuje online

Zatímco většina prodejců po Vánocích zpomalí, data z Pinterestu ukazují jiný obraz. Týden mezi 26. a 31. prosincem patří k nejaktivnějším obdobím roku – 55 % uživatelů nakupuje online a 45 % stále chodí do kamenných obchodů. V marketingu je tento povánoční týden známý jako Q5.

Katarína Šimčíkova Katarína Šimčíkova
Partnership Manager & E-commerce Content Writer, Ecommerce Bridge Europe
Firmy se bojí investovat. Branding je přitom to, co jim šetří peníze
6 min. doba čtení

Firmy se bojí investovat. Branding je přitom to, co jim šetří peníze

Představte si firmu, která má špičkový produkt nebo službu – lepší než konkurence – a přesto bojuje s tím, že si na ni zákazníci nedokážou vzpomenout. Mnozí podnikatelé ten pocit dobře znají: dělají maximum pro kvalitu, ale jejich značka zaniká v davu. Na dnešním přesyceném trhu totiž už nestačí být dobrý; je potřeba být také […]

Milan Čanky Milan Čanky
CEO & Creative Director, SCR design