1min. doba čtení

Online tržiště v Německu dominují: více než polovina prodejů vede přes marketplaces

HDE-Online Monitor poukazuje na výrazný nárůst prodeje na trhu, přičemž v roce 2023 mělo dojít k 10% nárůstu prodeje.

Online tržiště v Německu dominují: více než polovina prodejů vede přes marketplaces
Zdroj: Depositphotos

Nedávné údaje Německého maloobchodního svazu (HDE) ukazují, že v loňském roce byla poprvé překonána meta prodejů na internetových tržištích. Právě na těchto platformách se uskutečnila více než polovina všech online prodejů v Německu.

Není tržiště jako tržiště

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Tento růst doprovází varování HDE před rostoucí přítomností mezinárodních poskytovatelů, kteří nemusí dodržovat pravidla EU. Pro Německo je významným tématem tržiště Temu. HDE zdůrazňuje význam spravedlivé hospodářské soutěže a vyzývá úřady k prosazování právních norem, aby byly zachovány rovné podmínky pro všechny prodejce.

Nákupy přes chytré telefony jsou také na vzestupu

Údaje navíc ukazují výrazný posun směrem k prodeji mobilních telefonů. V loňském roce bylo v Německu rekordních 55 % online prodejů realizováno prostřednictvím transakcí s chytrými telefony, což představuje tržby ve výši téměř 47 miliard eur.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+