2min. doba čtení

Online prodejce Made.com se dostal do insolvence

Internetový prodejce nábytku Made.com oznámil, že jmenuje správce majetku. Společnost se nepodařilo prodat a připravuje se na insolvenci. Začátkem tohoto týdne pozastavila svou obchodní činnost.

Online prodejce Made.com se dostal do insolvence

Společnost s vysokou ztrátou

Britský online prodejce prodává nábytek přímo od designérů. V roce 2021 vykázala společnost ztrátu před zdaněním ve výši 37,8 milionu eur. V té době byla společnost optimistická ohledně své budoucnosti. Jako společnost v úpadku však tento týden oznámila pozastavení obchodování a záměr jmenovat správce.

Neúspěšný vstup na burzu

Společnost byla založena v roce 2010 a v průběhu let se jí podařilo získat finanční prostředky ve výši přibližně 137 milionů eur. V roce 2021 vstoupila společnost Made.com na londýnskou burzu a první den obchodování se její akcie propadly o 7 %. Podle společnosti tyto náklady zvýšily její ztrátu před zdaněním v roce 2021.

Kromě toho se společnost v loňském roce potýkala s narušením dodavatelského řetězce, protože mnoho přístavů v Číně bylo zablokováno. Letošní vysoká inflace zase znamenala výrazné snížení objemu objednávek.

Prodej společnosti se nezdařil

V září tohoto roku společnost oznámila, že zvažuje propouštění a prodej. Proběhla jednání s několika zainteresovanými stranami. V říjnu však společnost v tiskové zprávě uvedla, že strany nebyly schopny dodržet harmonogram Made.com a prodej byl ukončen.

“Představenstvo společnosti v současné době očekává, že ve vhodnou dobu bude kótování kmenových akcií společnosti zrušeno, veškerá zůstatková hodnota bude rozdělena mezi akcionáře společnosti a společnost bude zlikvidována,” uvedla společnost.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek