Zajímá mě
14. června 2022
14. června 2022

Odchází jeden z předních vrcholových manažerů společnosti Amazon

2 min čtení

Dave Clark, globální ředitel divize Consumer business, odchází po 23 letech ze společnosti Amazon. Zatím není známo, kdo bude jeho nástupcem. Jeho odstoupení bylo oficiálně oznámeno a od 1. července již nebude součástí společnosti.

Amazon nezveřejnila jméno Clarkova nástupce

Je to již druhá výpověď během několika dní mezi vrcholovými manažery společnosti Big Tech. Minulý týden odstoupila z funkce provozní ředitelky Facebooku Sheryl Sandbergová, jedna z prvních spolupracovnic Marka Zuckerberga.

Nyní je na řadě David Clark, který od července opustí pozici generálního ředitele spotřebitelské divize společnosti Amazon. Společnost zatím neurčila Clarkova nástupce a v nejbližších dnech nastíní plán, který povede k určení nového generálního ředitele spotřebitelské divize.

Generální ředitel společnosti Amazon Andy Jassy popsal Clarka jako „vedoucího týmů, které navrhly několik generací distribučních center, od základů vybudovaly doručovací síť Amazonu a vychovaly velké talenty v celé organizaci“. Generální ředitel také dodal, že nástupnictví a jakékoli změny budou plánovány s důkladným uvážením.

Clark o svém odchodu informoval přes Twitter

„Ve společnosti Amazon jsem prožil neuvěřitelné období, ale je čas znovu budovat. To mě pohání vpřed. Všem, se kterými jsem měl tu čest pracovat: děkuji, že jste vytvořili skvělou atmosféru, ve které jsem mohl chodit do práce každý den posledních 23 let a vymýšlet pro zákazníky úžasné věci.“

Zdroj: Twitter.com

Mraky nad společností?

Možná je to jen náhoda, ale v poslední době nepřichází z této komerční megakorporace mnoho dobrých zpráv. Finanční ředitel společnosti Brian Olsavsky ve své zprávě za první čtvrtletí roku 2022 uvedl, že společnost čelí dodatečným nákladům ve výši 6 miliard dolarů v důsledku problémů s využíváním své logistické sítě, jakož i inflačního prostředí a rostoucích cen energií. 

Nedávno jsme informovali o zvyšování cen služby Fulfillment by Amazon a když k tomu připočteme zastavený program bezpilotních letadel, ztrátu ruského a běloruského trhu v důsledku války a sérii soudních sporů v souvislosti s problémy se správou údajů společnosti, dovedete si představit, že generální ředitel, který byl jmenován loni, musí mít bezesné noci.

Získej novinky jako první

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku