2min. doba čtení

Od inspirace k nakupování. Pinterest představuje novinku

Na druhém globálním summitu Pinterest Presents představila exekutiva Pinterestu celou řadu nových funkcí, které mají posílit obchodní zážitek uživatelů. Jelikož téměř půl miliardy lidí na celém světě přichází každý měsíc na Pinterest hledat inspiraci, Pinterest začal vyvíjet úsilí, aby se stal digitální nákupní destinací.  

Od inspirace k nakupování. Pinterest představuje novinku

„Zdvojnásobíme počet produktů a funkcí, které pomohou přejít lidem z fáze inspirace do fáze rozhodování,“ vysvětluje Andréa Mallard, marketingová ředitelka Pinterestu. 

Nové nákupní funkce

Your Shop

Váš obchod je novou vstupní branou do nákupní služby Pinterestu, který bude poháněn „algoritmem chuti“. Každému přispěvateli se zobrazí přizpůsobená nákupní stránka složená z obsahu od tvůrců a značek na základě jeho vlastních jedinečných preferencí a stylů. Služba Your Shop je v současnosti ve verzi beta přístupná pro americké uživatele služby Pinner a později letos bude spuštěna pro celé publikum v USA a později i v dalších zemích. 

Pokladna

Checkout je funkce, která umožňuje kupujícím nakupovat, aniž by opustili Pinterest, čímž se vyhnou přesměrování. Checkout je nyní k dispozici také v beta verzi pro vybrané obchodníky Shopify v USA. 

Rozhraní nákupního API

Pinterest usnadňuje obchodníkům vytváření a nahrávání katalogů prostřednictvím Pinterestu, aby se platforma mohla stát prodejním místem pro obchodníky všech velikostí. Sezóna výprodejů? Vaše ceny jsou již aktualizovány ve službě Pinterest. 

Nástroj pro přizpůsobení trendů

Tvůrci, inzerenti a obchodníci budou moci v reálném čase zjišťovat, co je trendové v rámci Pinterestu a mezi jejich zapojenými uživateli. Umožní jim aktualizovat obsah, kampaně, merchandising v souladu s trendy, o kterých vědí, že jsou pro jejich publikum nejdůležitější. 

Timebay.com zároveň avizuje, že Pinterest představil nový výzkum o „inspiraci“. Ten odhalil, že když se lidé cítí inspirováni, je pravděpodobnější, že budou také jednat. Uživatelé ve Spojeném království vnímají Pinterest jako prostor, kde se cítí pozitivně (77 %), což vede k tomu, že nakupující na této platformě každý měsíc převyšují výdaje lidí na jiných platformách o 40 %.

Další podrobnosti naleznete na webové stránce Pinterest Business.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+