2min. doba čtení

Novinky ze Švédska: Instabox a Budbee se slučují

Švédské zásilkové služby Instabox a Budbee oznamují fúzi. Společně budou pokračovat pod novou holdingovou společností Instabee. Hodnota nové společnosti se odhaduje na 1,7 miliardy eur.

Novinky ze Švédska: Instabox a Budbee se slučují

Balíkové služby Instabee

Instabox byl spuštěn v roce 2015, od té doby pravidelně roste a letos v dubnu překročil magickou hranici jedné miliardy dolarů a stal se dalším švédským jednorožcem. O rok později byla založena logisticko-technologická společnost Budbee, která nedávno získala 40 milionů eur na rozšíření své sítě balíkomatů. Její hodnota je 700 milionů dolarů. Společnosti nyní oznámily sloučení a budou pokračovat pod názvem Instabee.

“Toto spojení mi připadá jako dokonalá kombinace,” Fredrik Hamilton, Budbee

“Od začátku jsem měl dlouhodobé plány a tento krok je fantastickou příležitostí vytvořit něco zásadního společně. Instabox jsem vždy sledoval a byl jsem ohromen jeho růstem. Tato kombinace se mi zdá být ideální a těším se, až poznám všechny své nové kolegy. Společně dokážeme velké věci,” říká Fredrik Hamilton, zakladatel společnosti Budbee. Stane se generálním ředitelem společnosti Instabee.

zdroj: Fredrik Hamilton, Budbee

Do společnosti Instabee investovalo několik společností

Hodnota společnosti Instabee byla vyčíslena na 1,7 miliardy eur. Největšími investory jsou Budbee, Instabox a Kinnevik. K nim se připojili další evropští investoři s menšími podíly. “Myslím, že se jedná o velmi dobrou spolupráci dvou společností, které sdílejí mnoho hodnot. Vzájemný respekt a obdiv se v posledních letech jen prohloubil,” řekl Alexis Priftis, zakladatel společnosti Instabox.

Priftis se stane výkonným předsedou představenstva společnosti Instabee. “Jsem nesmírně nadšený, že nyní společně pracujeme na další transformaci  ecommerce doručování se silným zaměřením na zákaznickou zkušenost a udržitelnost. Nemohu se dočkat, až uvidím, čeho společně dosáhneme.”

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+