2 min. doba čtení

Nové možnosti v reklamách na platformách Meta

Meta přináší nové aktualizace reklam. Obzvláště potěšeni budou prodejci a uživatelé automatizovaných kampaní Advantage+.

Nové možnosti v reklamách na platformách Meta
Zdroj: Meta

Advantage+ creative optimizations

Sledování videí na platformách společnosti Mety se výrazně zvýšilo. Kreativní optimalizace videa automaticky upraví videa do formátu 19:6 pro lepší zobrazení Reels v mobilních aplikacích Facebook a Instagram.

“Počet Reels a videí v našich aplikacích stále roste, protože denní doba sledování všech typů videí vzrostla ve 4. čtvrtletí 2023 meziročně o více než 25 %. Uživatelé sdílejí Reels až 3,5 miliardkrát denně,” uvádí zpráva.

Advantage+ catalog ads

Platforma umožní inzerentům přizpůsobovat reklamy na základě zájmů. Namísto statických obrázků mohou nyní firmy importovat a používat kreativní formáty, jako jsou videa o značce nebo videa s ukázkami produktů. Platforma si slibuje, že díky tomu bude obsah pro uživatele poutavější.

SLEDUJTE TENTO OBSAH Jak podcast

Kolaborativní reklamy

Společnost Meta také testuje možnost, která inzerentům umožňuje používat kolaborativní reklamy spolu s kampaněmi Advantage+ Shopping. Kolaborativní reklamy jsou formou spolupráce mezi více inzerenty, kdy jsou náklady a zdroje sdíleny za účelem dosažení lepších výsledků. V tomto případě se tyto reklamy testují společně s nákupními kampaněmi Advantage+. Výsledky nedávné studie ukazují, že inzerenti využívající tuto kombinaci dosáhli 14% zvýšení návratnosti výdajů na reklamu a 13% snížení nákladů na akvizici. Tato možnost tedy může být pro inzerenty výhodná a může jim pomoci dosáhnout lepších výsledků jejich reklamních kampaní při nižších nákladech.

Kromě toho společnost rozšířila Reminder Ads na Instagramu a přidala nové propagační akce, jako například Promo kódy.

Inzerenti mají nyní možnost vytvářet více variant reklam, což rozšiřuje možnosti zobrazování reklam zákazníkům podle jejich preferencí.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+