2min. doba čtení

Nová platforma Mety umožní experimentovat s tvorbou vlastního AI

Na své každoroční konferenci Connect společnost Meta uvedla platformu AI Studio. Ta pomůže firmám s vytvářením vlastních chatbotů s použitím umělé inteligence. Využívat se bude pro různé komunikační služby společnosti, včetně Facebooku, Instagramu a Messengeru.

Nová platforma Mety umožní experimentovat s tvorbou vlastního AI

Zlepšení pro customer care a e-commerce

Meta předpokládá, že platformu budou využívat zejména oblasti e-commerce a zákaznické podpory. Jako první se začne s Messengerem, kde umožní firmám „vytvářet AI, které odráží hodnoty jejich značky a zlepšují zkušenosti zákazníků,“ píše Meta ve svém příspěvku. AI Studio bude na začátek dostupný ve verzi alfa a nástroje se budou postupně rozšiřovat od příštího roku.

„AI může pomáhat malým firmám, které chtějí růst, až po velké značky, které chtějí zlepšit komunikaci se svými zákazníky přes naše aplikace,“ napsala Meta. “Tvůrci budou moci budovat AI, které rozšíří jejich virtuální přítomnost ve všech našich aplikacích. Tyto AI budou muset být sankcionovány tvůrci a přímo kontrolovány tvůrcem,” doplňuje ve stanovisku.

Otevření pokusem s AI

Společnost dále uvádí, že uvedení služby AI Studio bude doprovázet sandbox, který se spustí v následujícím roce. Tento nástroj umožní experimentovat s vytvářením vlastních AI systémů a plánuje se, že bude následně dostupný na metaverse platformách Meta. Tím umožní AI vytvořeným s AI Studio pohánět NPC postavy v různých hrách a zážitcích v metaversu.

Sdílet článek
Týdenní podcast UPdate
Podobné články
První ročník mezinárodní e-commerce konference v Praze
3min. doba čtení

První ročník mezinárodní e-commerce konference v Praze

Ecommerce Prague, první mezinárodní e-commerce konference v Česku, se uskuteční 8. února 2024 v Praze. Akce se zaměří na expanzi českých e-shopů na mezinárodní trhy a představí řadu předních odborníků v oboru z Česka i zahraničí, včetně Jerome Poussina, Tomáše Bravermana, Alexandre Bonvina a zástupců společností Shein, Shopify a TePe. Konference pořádaná společnostmi Shopsys a […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+