2min. doba čtení

Nizozemský prodejce produktů Apple posouvá hybridní nakupování na další úroveň

Navštívíte e-shop, zaujme vás produkt, potřebujete poradit, ale nemáte zájem o chatbota. Společnost Amac, prodejce Apple produktů v Nizozemsku se popasoval s touto výzvou jednoduše, ale efektivně. Návštěvníkům svého e-shopu nabízí možnost videohovorů přímo se zaměstnanci prodejny.

Nizozemský prodejce produktů Apple posouvá hybridní nakupování na další úroveň

Videohovory se zaměstnanci prodejny 

Prodejce Apple Amac nyní umožňuje návštěvníkům svého online obchodu uskutečňovat videohovory se zaměstnanci prodejny. Od dnešního dne se u jednotlivých produktů zobrazuje tlačítko „Obraťte se na odborníka“, které je propojí se zaměstnancem v obchodě. Zákazníci tak mohou získat radu nebo si prohlédnout další produkty, bez potřeby zapnout kameru, díky čemuž zůstanou v anonymitě. 

„Zákazník a zaměstnanec se navzájem slyší, ale jako zákazník nemusíte zapínat kameru. Děláme to proto, abychom vám co nejvíce usnadnili konverzaci. Pokud chcete, můžete s námi mluvit anonymně,“ říká Roelof de Rijk, obchodní ředitel společnosti Amac. 

„Každá prodejna má jeden iPhone se speciální aplikací, která zazvoní, když je zákazník přesměrován z webu. Na hovor pak odpoví dostupný zaměstnanec,” říká De Rijk. Služba videohovorů je k dispozici každý den do 21:00 h ve dvaceti z padesáti prodejen Amac. 

Osobní služby jako v kamenném provozu 

Podle De Rijka je cílem nové služby poskytnout online zákazníkům stejné služby jako v kamenných obchodech. Zaměstnanci mohou zákazníkovi osobně poradit, jakou konfiguraci MacBooku by si měli vybrat. „Mnozí lidé přesně nevědí, co potřebují a my jim s tím rádi pomůžeme. Zaměstnanci mohou také předvádět výrobky. To je důležité například u příslušenství, jako jsou pouzdra na telefony a řemínky pro Apple Watch. Díky tomu je celá zkušenost hmatatelnější a osobnější.“ 

Společnost Amac pro tuto službu používá video-platformu Oktium. Podle údajů společnosti v průměru 40 % účastníků těchto videohovorů uskuteční i nákup. Amac již dříve testovala videohovory prostřednictvím jiných aplikací a služeb, ale ty vyžadovaly osobní údaje zákazníků. „Pro lidi je nepříjemné zveřejňovat své údaje nebo být viděni na obrazovce.“ 

V další fázi plánuje společnost Amac touto službou vybavit všechny své provozy a zároveň ji využít jako nástroj pro zákaznický servis a reklamace.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?
3min. doba čtení

Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?

V roce 2023 jsme byli svědky průlomu v generativních systémech založených na umělé inteligenci (AI), sahajícího od telefonických rozhovorů s virtuálními operátory až po automaticky personalizovaná doporučení produktů a virtuální nákupní asistenty. Algoritmy strojového učení jsou dnes všudypřítomné, ale jak se k adopci umělé inteligence ve světě módy staví čeští spotřebitelé? Jaké nové nástroje znají […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+