3min. doba čtení

Nákup potravin na čerpací stanici? OMV a BILLA uzavřely strategické partnerství

Zákazníci OMV budou moci plnohodnotně nakupovat čerstvé potraviny na čerpacích stanicích po celém Slovensku.

Nákup potravin na čerpací stanici? OMV a BILLA uzavřely strategické partnerství

Nová síť prodejen VIVA BILLA

Stále více zákazníků míří za nákupy do menších prodejen. Nové trendy v chování zákazníků potvrdil pilotní projekt prodejen potravin VIVA BILLA na čerpacích stanicích. OMV a BILLA proto uzavírají strategické partnerství, jehož cílem je rozšířit širokou nabídku potravin na desítky čerpacích stanic po celém Slovensku. Vznikne tak síť prodejen, které nabídnou nákup kvalitních a čerstvých potravin během běžných dnů i svátků, kdy jsou ostatní prodejny zavřené.

“Lidé se dnes snaží své každodenní nákupy realizovat rychleji, trendem je navštěvovat menší obchody. Nyní jim tuto možnost nabízíme. Čerpací stanice OMV už dávno nejsou místem, kam motoristé jezdí jen natankovat. Proměnily se v centra s komplexní nabídkou služeb a jednou z nich je nyní i možnost využít zastávku k nákupu čerstvých základních potravin. Jsem velmi ráda, že jsme se s našimi partnery ze společnosti BILLA dohodli na rozšíření konceptu VIVA BILLA na další čerpací stanice po celém Slovensku,” říká Miriam Fellingerová, manažerka maloobchodu OMV Slovensko.

Podle průzkumu společnosti 2muse téměř 9 z 10 Slováků považuje koncept jídla na čerpací stanici za výhodný. Nejvíce by ji využili při cestě do práce a z práce, večer a v noci, kdy jsou ostatní obchody zavřené, a samozřejmě během státních svátků nebo prázdnin.

Týdenní podcast UPdate

Ze čtyř měst na celé Slovensko

“V uplynulém roce jsme ve spolupráci s OMV Slovensko spustili nabídku čerstvých potravin na dvou čerpacích stanicích v Bratislavě a po jedné v Trenčíně, Šamoríně a Nitře. Potvrdilo se nám, že zákazníci uvítali možnost rychlého nákupu souběžně s tankováním a pravidelně se k nám vracejí. Jsme proto rádi, že můžeme tento koncept postupně nabídnout zákazníkům na celém Slovensku,” uvedl Arnd Riehl, generální ředitel společnosti BILLA.

Do konce roku by proto měly být prodejny VIVA BILLA otevřeny na 20 čerpacích stanicích a během následujících tří let by mělo přibýt dalších 50 prodejen.

Spolupráce obou společností se neomezí pouze na čerpací stanice. V rámci partnerství budou na parkovištích před vybranými prodejnami BILLA postupně přibývat nabíječky OMV, které zákazníkům umožní dobíjet elektromobily během nakupování.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Třetina lidí chce, aby jim byla objednávka z e-shopu doručena ještě v den objednání. Generace Z je ještě náročnější
3min. doba čtení

Třetina lidí chce, aby jim byla objednávka z e-shopu doručena ještě v den objednání. Generace Z je ještě náročnější

Rychlost dodání zůstává jedním z hlavních argumentů pro výběr e-shopu, kde zákazník nakoupí. Očekávání nakupujících však stále ještě značně předbíhají realitu trhu. Přestože téměř třetina nakupujících by uvítala doručení do druhého dne, pouze 15 % nákupů tuto potřebu splňuje. Mladí lidé jsou ještě náročnější na rychlost. Podívejte se na výsledky našeho rozsáhlého průzkumu.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+