2min. doba čtení

Nahrávání 3D reklam na Instagram bude nyní snazší

Meta se spojila se společností VNTANA a pomůže marketérům nahrávat 3D obsah na svých platformách pro širokou veřejnost. Více informací naleznete na Businesswire.

Nahrávání 3D reklam na Instagram bude nyní snazší

Nahrávání 3D reklamy i bez technických znalostí 

Společnost VNTANA, která se zabývá technologií 3D e-commerce, oznámila spolupráci se společností Meta, jež je největším poskytovatelem reklamy v rámci sociálních sítí. Proces vytváření a zveřejňování 3D reklam na Facebooku a Instagramu se tak pro inzerenty zjednoduší. Před touto spoluprací museli inzerenti přeformátovat 3D soubory, aby byly kompatibilní s reklamními systémy společnosti Meta. „Nyní mohou značky používat VNTANA pro snadné nahrávání a konverzi souborů do reklam bez technických znalostí práce s 3D obrazy,“ vysvětluje Ashley Crowder, výkonná ředitelka společnosti VNTANA.

„Metaverse je v podstatě 3D internet,“ řekla Crowderová.

Podle ní je tento krok odrazovým můstkem k budoucnosti reklamy v metaverse, čímž odkazuje na futuristickou myšlenku virtuálního světa. Právě společnost Meta vidí svoji budoucnost v budování virtuálního světa metaverse, jehož realizace by měla trvat až deset let.

3D reklama je pohledem do budoucnosti metaverse 

„Metaverse je v podstatě 3D internet,” řekla Crowderová. „Je to celý svět možností a ten začíná tím, že máte správné modely svých produktů.“

Uživatelé Facebooku nebo Instagramu tak mohou interaktivně využívat 3D reklamu na svém desktopu či telefonu, pohybovat s obrázkem produktu a prohlédnout si jej ze všech úhlů. 

„Svým způsobem tyto reklamy představují pohled na to, co můžete očekávat od budoucích zařízení, jako jsou brýle s rozšířenou realitu,“ řekl Chris Barbour, ředitel partnerství pro rozšířenou realitu v jednotce Reality Labs společnosti Meta. 

Meta již dříve spolupracovala se společnostmi Modiface a PerfectCorp, které se zabývají rozšířenou realitou (AR), aby pomohla kosmetickým značkám snáze propagovat 3D a AR reklamu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek