Zajímá mě
29. dubna 2022
29. dubna 2022

Meta Platforms otevře první fyzický obchod v Kalifornii

< 1 min čtení

Společnost Meta otevírá paradoxně svůj první kamenný obchod Meta Store, ve kterém si zákazníci mohou zakoupit produkty virtuální reality jako „bránu do metaversu“.

Obchod o rozloze 1 550 metrů čtverečních se otevře 9. května v Burlingamu v Kalifornii, nedaleko areálu Reality Labs – výzkumného a vývojového centra produktů virtuální reality.

V obchodě si budou moci zákazníci vyzkoušet a zahrát hry na Oculus Quest 2, aktualizované verzi headsetu pro virtuální realitu Oculus Go, ve vyhrazeném demo prostoru. Právě toto zařízení Oculus Quest 2 chce Meta přeměnit na standardní zařízení pro přístup do metaversu.

Portal jako náhrada chytrých telefonů nebo Ray Ban inteligentní brýle

Zařízení Portal, jež umožňuje videohovory, bude vystaveno na podsvícených dřevěných policích na hlavní prodejní ploše. Zákazníci si budou moci Portal vyzkoušet v dalším demo prostoru, jakož i uskutečnit videohovory s prodejci a vidět gadget v akci.

Portal by se měl v budoucnu stát hlavním zařízením společnosti Meta pro telefonování – s cílem nahradit dokonce stávající chytré telefony.

Samostatná kabina se skleněnými stěnami je vyhrazena pro výběr inteligentních brýlí Ray-Ban Stories, které umožňují nositelům nahrávat videa prostřednictvím zabudovaných 5MP kamer. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet různé styly, barvy a varianty čoček.

Narozdíl od ostatních produktů v obchodě Meta Store nebude možné brýle zakoupit v prodejně. Zákazníci si je budou muset objednat přímo na webové stránce prodejce slunečních brýlí Ray Ban.

Kamenná prodejna jako vstupní brána do metaversu

Vedoucí obchodu Meta Store Martin Gilliard řekl: „Obchod v Burlingamu nám dává více možností experimentovat a to, co se zde naučíme, pomůže definovat naši budoucí maloobchodní strategii. Metastore pomůže lidem vytvořit spojení s našimi produkty jako vstupní branou do metaversu.” 

Jedná se o nevšední rozhodnutí otevřít kamennou prodejnu, která má odstartovat dokonalý digitální zážitek. Určitě se však v budoucnosti dočkáme i řešení založených na platformách elektronického obchodu.

Získej novinky jako první

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku