2 min. doba čtení

Martinus otevře v Česku první kamenné knihkupectví

Velký knižní řetězec Martinus, který na Slovensku provozuje 17 kamenných prodejen, posílí expanzi do České republiky. Na podzim by měl v Brně otevřít první český plnoformátový knižní obchod. Mimochodem úplně první Martinus v zahraničí vůbec.

Martinus otevře v Česku první kamenné knihkupectví
Zdroj: Martinus

Martinus otevře dvoupodlažní knihkupectví v Brně

Slovenský Martinus již více než deset let (od roku 2012) v Česku provozuje online e-shop Martinus.cz. Nyní k němu přibude dvoupatrové knihkupectví v OC Velký Špalíček v centru Brna, které nabídne desítky tisíc knižních titulů. Otevírat se bude někdy v průběhu podzimních měsíců.

“Naše knihkupectví se snažíme koncipovat tak, aby to nebyla jen místa, kam jde zákazník koupit knihu. Chceme, aby k nám chodili objevovat nové knihy, nasávat inspiraci z knižního světa, aby si u nás oddychli od shonu běžných dní a v klidu prolistovali některou z knižních novinek,” uvedl pro Borovan.cz Dušan Murčo, growth manažer Martinus.cz.

Brněnská pobočka tak podle něj bude založena na podobném konceptu, jako slovenské obchody: to znamená tzv. knihkavárny, která propojuje knihkupectví s kavárnou a která nabídne množství čtenářských koutků. “Knihkavárna je koncept, který máme na Slovensku úspěšně vyzkoušený, a který se těší velké oblibě našich knihomolů a knihomolek,” vysvětluje CEO Martinusu Michal Meško. Nové brněnské knikupectví nabídne i služby odběrového místa z Martinus.cz nebo výkup a prodej přečtených knih.

Martinus kromě 17 vlastních obchodů má na Slovensku tzv. spřátelená knihkupectví. Což jsou externí obchody, se kterými řetězec není majetkově propojen, ale přes web Martinus.sk si zde čtenář může zarezervovat knihu ze skladových zásob dané prodejny, popřípadě zde uskutečnit osobní odběr z Martinus.sk. Tři taková partnerská knikupectví má Martinus i v Česku. Knižní řetězec vlastní podnikatelé/podnikatelky Michal Meško, Josef Santus, Ivana Santusová, Miroslava Santusová a Andrea Mešková. V letošním roce by podle Murča měl celkový obrat společnosti překročit 50 milionů eur (český i slovenský trh).

Credit: Borovan

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Jak na export?
4 min. doba čtení

Jak na export?

V dnešní složité době je růst stále obtížnější. Zejména na trzích, kde společnost působí již léta a kde je všechno nízko visící ovoce obhájeno jak ve vnitřní struktuře, tak v (online) marketingu. Řešením může být například export. Je důležité si uvědomit, že export nemůže být cílem, je to strategie k dosažení obchodních cílů, tedy nejčastěji […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+