2min. doba čtení

Marketplace společnosti Walmart „zaplavili“ prodejci z Číny

Rok po zpřístupnění marketplace pro mezinárodní prodejce je tržiště společnosti Walmart plné čínských prodejců. 

Marketplace společnosti Walmart „zaplavili“ prodejci z Číny

Téměř polovina produktů pochází od čínských prodejců 

Společnost 25. března 2021 v Šen-čenu (Shenzhen) oznámila otevření svých bran pro mezinárodní prodejce. Většina nových registrací od té doby pochází z Číny. Na začátku to bylo necelých 6 %. Do konce roku 2021 se podíl čínských obchodníků na marketplace zvýšil na 20 % a rok na to již průzkumy ukazují, že čínské produkty představují více než 40 % nabídky tržiště. 

Společnost Walmart spustila svůj vlastní fulfillment program v únoru 2020 s neskrývaným cílem konkurovat společnosti Amazon. Partneři společnosti Walmart, kteří splňují o něco přísnější kritéria než společnost Amazon, mohou externě dodávat své produkty do logistického skladu společnosti, odkud je společnost Walmart balí a zajišťuje jejich doručení zákazníkům. 

Počet partnerů roste, ale ne podle očekávání 

Služba Walmart Fulfillment je k dispozici rovněž pro obchodníky prodávající na mezinárodním trhu, který byl otevřen minulý rok a od svého spuštění má již více než 150 000 aktivních prodejců. Zpočátku mohli prodávat téměř výlučně prodejci z USA, ale s rostoucí konkurencí začali prodávat i asijští a evropští obchodníci. 

Podobně jako loni v Číně, i v Indii uspořádala společnost Walmart letos konferenci s cílem zvýšit počet prodejců na jejich marketplace. Výsledky jsou však neuspokojivé a dosud se na marketplace zaregistrovalo méně než 500 indických obchodníků. 

Největším konkurentem společnosti Walmart Fulfillment Services je nepochybně společnost Amazon. I proto se WFS stále více zaměřuje na související služby, logistiku a marketingová řešení prodeje. Rostoucí počet mezinárodních prodejců na tržišti Walmart jasně ukázal, že jejich komplexní služby mají dobrou šanci konkurovat americkému gigantovi. 

Amazon je se 40% podílem stále lídrem na trhu. Oproti tomu Walmartu patří podíl jen 7,1 %. Z hlediska potenciálu růstu je to však něco jiného: zatímco Amazon v roce 2020 vzrostl „jen“ o 35 %, Walmart své tržby ztrojnásobil.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+