2min. doba čtení

Mango zastavuje prodej ostatních značek svém tržišti

Po dvou letech společnost Mango přestala prodávat jiné značky na svém vlastním tržišti. Španělský maloobchodní řetězec se rozhodl upřednostnit vlastní produkty a prodejní kanály v reakci na rychlý růst online prodeje v roce 2023.

Mango zastavuje prodej ostatních značek svém tržišti

Spuštění vlastního tržiště se ukázalo jako správný krok

Spuštění vlastního tržiště v roce 2021 představovalo pro společnost Mango klíčový milník. Tento krok umožnil společnosti rozšířit své podnikání a zákaznickou základnu. Tržiště bylo úspěšné a přispělo k celkovému růstu společnosti.

V roce 2021 společnost Mango uvedla na trh svou první značku Intimissimi, italskou značku spodního prádla. O rok později následovala značka Rituals. Cílem těchto kroků bylo rozšířit sortiment a přilákat různorodou zákaznickou základnu.

Obzvláště výrazný byl růst online prodeje, který v první polovině roku 2023 dosáhl téměř 10 %.

V roce 2022 dosáhla společnost Mango celkových tržeb ve výši 2,7 miliardy eur, což představuje nárůst o 20,3 %. Zvláště významný byl růst online prodeje, který v první polovině roku 2023 představoval téměř 10procentní nárůst. Přibližně třetina tržeb společnosti Mango je generována prostřednictvím digitálního prodeje. Divize e-commerce společnosti zaznamenala 10procentní nárůst oproti stejnému období loňského roku, přičemž většina tohoto růstu tržeb pochází z mobilní aplikace.

Navzdory tomuto úspěchu se společnost Mango rozhodla změnit svou strategii a zaměřit se výhradně na vlastní produkty. Ukončení prodeje jiných značek na své platformě má za cíl posílit vlastní prodejní kanál. V konečném důsledku je cílem společnosti zlepšit zkušenosti zákazníků a nabídnout jim kvalitní výrobky, které jsou výsledkem jejich vlastního úsilí.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Threads už tahá nitky i do Evropy
3min. doba čtení

Threads už tahá nitky i do Evropy

V červenci letošního roku byla zprovozněna nová aplikace Threads, ale kvůli obavám o ochranu osobních údajů nebyla v EU dostupná. The Wall Street Journal uvádí, že společnost Meta, která za aplikací stojí, by mohla tuto platformu zpřístupnit evropským uživatelům již příští měsíc.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+