2 min. doba čtení

Lidl zavádí v České republice digitální cenovky

Společnost Lidl plánuje do konce listopadu instalovat digitální cenovky ve všech svých prodejnách v České republice. Kromě toho, že ušetří čas personálu prodejny, pomohou také ušetřit tisíce tun papíru ročně.

Lidl zavádí v České republice digitální cenovky

Na první pohled vypadají cenovky stejně

Digitální cenovky vypadají jako běžné papírové cenovky, ale nejsou tak obyčejné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ve skutečnosti nabízejí nespočet výhod, které ocení nejen zaměstnanci obchodu, ale i zákazníci. Rozhodnutí o instalaci digitálních cenovek ve všech prodejnách bylo učiněno na základě pozitivního vyhodnocení pilotního projektu v prodejně Praha – Nárožní, kde byly cenovky instalovány od konce listopadu 2022. Díky pozitivnímu ohlasu na tento projekt byla zahájena instalace digitálních cenovek ve všech prodejnách a v následujících měsících budou instalovány ve všech prodejnách.

Společnost Lidl testuje digitální cenovky na Slovensku od roku 2020.

Týdenní podcast UPdate

“Digitální cenovky představují v našem podnikání zásadní průlom. Díky centrálnímu systému se všechny změny na cenovkách, ať už jde o cenu, složení, hmotnost a další parametry, upravují automaticky. Díky tomu se informace na cenovkách sjednotí ve všech prodejnách a zaměstnanci ušetří až 400 hodin práce ročně. Zaměstnanci již nebudou muset tisknout, odesílat a umisťovat aktuální cenovky, o vše se postará centrální systém,” říká mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

V průměru jedna prodejna vymění ročně přibližně 45 000 cenovek, což je pro zaměstnance prodejen značná zátěž. Eliminace papírových cenovek bude mít dopad i na úsporu životního prostředí. “Celková spotřeba papíru na cenovky ve všech prodejnách činí přibližně 3 000 tun ročně. Díky digitálním cenovkám dosáhneme výrazné úspory papíru a snížíme dopad na životní prostředí,” dodal mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Červen přál online objednávkám služeb
2 min. doba čtení

Červen přál online objednávkám služeb

Nákup služeb v online prostředí provedlo nejvíce spotřebitelů v dosavadním průběhu roku. Podle pravidelného výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) to v červnu bylo více než 28 % internetových uživatelů. V předchozích měsících byla obvyklá hodnota o tři až čtyři procentní body nižší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+