3min. doba čtení

Kreativním partyzánem ve vlastním městě

Moje oblíbené téma! Online je skvělé, o tom není pochyb, ale abyste byli vidět, měli byste své podnikání prezentovat na všech frontách, a to i v offline prostoru.

Simona Ďurkovič Simona Ďurkovič
PR Specialist & Strategist
Kreativním partyzánem ve vlastním městě

Dnes si vezmeme příklad z agentury, kde se značka prezentuje v reálném světě, odkud pak přechází do online prostoru.

V ulicích Košic jezdil obří růžový autobus 

Ne, to není začátek vtipu, to je realita. Představte si, že čekáte na na stanici na autobus MHD. Přijíždí velký purpurově růžový autobus, kterého si nemůžete nevšimnout. Zaujme vás jeho nápaditá grafika, začnete si ho prohlížet a naskenujete QR kód. Ten autobus a firmu, kterou prezentuje, si zapamatujete. 

Pokud začínáte podnikat nebo chcete osvěžit svůj stávající byznys, zkuste se zaměřit na marketingové aktivity, o kterých si mnozí myslí, že jsou zapomenuty. Vydejte se vlastním směrem, ale takovým, který vás odliší od konkurence.

Nezáleží na tom, jakou formu zvolíte – polep autobusu, plátěné tašky, samolepky na podlahu či na střechy aut nebo nápaditý citylight či billboard. Potřebujete jen dobrý nápad, šikovného grafika a chytlavý text.

Grafik, kopík, partyzán

Někdy stačí nápadité samolepky na správných místech, kde se nachází váš potenciální zákazník. Případně bavlněné tašky s výjimečnou grafikou. Vaše nápaditost může jít ještě dál – až ke guerillovému marketingu, který se zaměřuje na publikum v nečekaných okamžicích v běžných situacích, a to tak, aby se o něm mluvilo a aby se dostal do širokého povědomí.

Dobrá guerillová kampaň neboli tzv. partyzánská kampaň je inovativní, kreativní, flexibilní a hlavně by měla být nízkonákladová, ale ani to už není pravidlem. Je důležité, abyste znali své publikum a dokázali pochopit jeho potřeby. Sledujte konkurenci a buďte vždy ve střehu. 

Dělejte kampaně srdcem pro radost svých zákazníků a samozřejmě hledejte originální, netradiční řešení, která osloví především vaše zákazníky. Všechny tyto aspekty vám pomohou při vymýšlení nápadité guerillové kampaně.

Týdenní podcast UPdate

Jak být průkopníkem a efektivně oslovit lidi?

A přestože autobus nebyl zrovna low-cost záležitostí, byl po celé dva měsíce neodmyslitelnou součástí metropole východu. I s nízkým rozpočtem máte stále různé možnosti, jak vytvořit super efektivní věc. Stačí jeden dobře umístěný citylight s dobrou grafikou nebo samolepka na veřejném prostranství.

I zde se vyplatí propojit offline s online světem, protože dobrá guerillová kampaň se může rychle dostat do povědomí lidí díky sociálním sítím a dobrodincům, kteří ji vyfotí a sdílejí.

Sdílet článek
Simona Ďurkovič
PR Specialist & Strategist

V agentuře LEMUR se starám o udržování dobrých vztahů klientů s veřejností a médii. Píši, vymýšlím a plánuji. Aniž bych to předvídala, jsem se strategicky dostala k marketingovým a komunikačním strategiím ak PR.

Lemur
Tento článek ti přináší

Lemur

Více o této společnosti

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Ženy jako tichá síla v pozadí marketingových úspěchů
6min. doba čtení

Ženy jako tichá síla v pozadí marketingových úspěchů

V dnešním světě, který se neustále mění a dynamicky rozvíjí, je zásadní zohlednit a uznat přínos každé individuální zkušenosti a perspektivy. V marketingu to nabývá ještě většího významu, protože budování hlubokých vztahů s lidmi vyžaduje empatii, kreativitu a širší úhel pohledu. Proto je nezbytné vyzdvihnout sílu, která působí v tichosti, mnohými je podceňována nebo přehlížena, […]

Janka Szabová Janka Szabová
Head of Performance
Přečíst článek
Netradiční marketingové kanály pro e-shop
4min. doba čtení

Netradiční marketingové kanály pro e-shop

Asi vás nepřekvapí, že akvizice nového zákazníka je nákladná, řeší se to na v podstatě každé konferenci pro e-shopaře, ale jak nákladná? V České republice podle dat SmartEmailingu stojí získat nového zákazníka z tradičních marketingových kanálů 800 – 1000 Kč. Za tradiční marketingové kanály jsou považovány PPC systémy jako Google Ads a Meta Ads. 

Jaroslav Janíček Jaroslav Janíček
Online podnikatel
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+