2 min. doba čtení

Kontroverze spojené s X se stupňují. Musk to zalátal dalším podivným rozhodnutím

Miliardář Elon Musk je kritizován za své kontroverzní příspěvky a přístup k moderování obsahu na platformě X. Sociální síť Twitter koupil již v roce 2022 s úmyslem upustit od cenzury. Od té doby se s touto sítí pojí stále více a více kontroverzí. Navzdory používání Community Notes se šíření závadného obsahu nepodařilo zastavit, spíše naopak.

Kontroverze spojené s X se stupňují. Musk to zalátal dalším podivným rozhodnutím
Zdroj: Depositphotos

Zrovna nedávno se na síti šířil pornografický materiál generovaný umělou inteligencí, v němž vystupuje hvězda Taylor Swift. Původní zdroj obsahu se sice podařilo zastavit, ale snímky dosáhly více než 27 milionů zhlédnutí a 260 000 lajků. Aby platforma zabránila dalšímu šíření materiálu, zvolila svérázný přístup – zakázala v aplikaci veškeré vyhledávání hesla Taylor Swift. Zpěvačka již proti společnosti podniká právní kroky.

Společnost také oznámila vybudování nového moderátorského centra v Texasu, kam vyčlenila 100 zaměstnanců, kteří se zaměří především na obsah týkající se sexuálního zneužívání dětí.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Na veřejnost pronikly informace o tom, jak se prostřednictvím botů šíří dezinformace na X. Síť se snaží eliminovat farmy botů ověřováním plateb, aby se ujistila, že za každým profilem stojí skuteční lidé.

Zdá se, že stávající řešení platformy X pro moderování obsahu a boj s roboty zatím nefungují podle plánu. Obavy z tohoto jevu se promítly do odchodu reklamních partnerů ze sítě. Platforma X v důsledku toho přišla o kapitál a její marže se snížily v důsledku toho, že klíčoví reklamní partneři pozastavili kampaně.

V reakci na tento jev zvažuje společnost X další kontroverzní krok – zpřístupnění obsahu pro dospělé. Twitter o tomto kroku uvažoval již dříve, ale nakonec od něj upustil kvůli obavám o bezpečnost. Je otázkou, zda se X pustí do konkurence s OnlyFans. Mezitím si ale lepí díru do rozpočtu další kontroverzí. .

Síť X nedávno podepsala novou smlouvu se společností BetMGM o zobrazování kurzů hazardních her na streamu, což je další kontroverzní prvek, kterému se ostatní sociální sítě v minulosti vyhýbaly,přibližuje zpráva Social Media Today.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Červen přál online objednávkám služeb
2 min. doba čtení

Červen přál online objednávkám služeb

Nákup služeb v online prostředí provedlo nejvíce spotřebitelů v dosavadním průběhu roku. Podle pravidelného výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) to v červnu bylo více než 28 % internetových uživatelů. V předchozích měsících byla obvyklá hodnota o tři až čtyři procentní body nižší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+