2min. doba čtení

Konec značky Deutsche Post. Lidé posílají minimum dopisů

Brzy nebude existovat Deutsche Post, která je odvozena od německé státní pošty Deutsche Bundespost. Společnost přiznává, že pokusy o restrukturalizaci německého podniku selhaly. Nastal proto čas na úplnou změnu profilu společnosti.

Konec značky Deutsche Post. Lidé posílají minimum dopisů

Radikální opatření po 80 letech

Každý zná legendární logo Německé pošty: roh na žlutém pozadí, který byl vždy nedílnou součástí německého života. Pošta zahájila svou činnost jako Bundespost v roce 1950. Po privatizaci v roce 1995 byl název změněn na Deutsche Post. V roce 1998 byla skupina přejmenována na Deutsche Post World Net. V roce 2002 společnost koupila americký logistický gigant DHL a změnila svůj název na Deutsche Post DHL.

Stále méně lidí píše a posílá dopisy. Vše se vyřizuje online prostřednictvím e-mailu. Na druhou stranu online objednávek pravidelně přibývá a DHL má lví podíl na tržbách společnosti. Z tohoto důvodu skupina přijímá radikální opatření a přichází s několika zásadními úpravami. Jednou z nich je změna názvu. Od 1. července se skupina bude jmenovat DHL Group. Z názvu definitivně zmizí Deutsche Post a známý poštovní koutek přestane existovat, informuje portál Insider.de.

Týdenní podcast UPdate

Regrese dopisů a balíků v Německu

Podle generálního ředitele Tobiase Meyera se zákazníci nemusí obávat. Poštovní služby nezaniknou. Budou nadále existovat vedle dominantních služeb logistické části. Jelikož je však skupina DHL mezinárodní společností a je známá po celém světě, bude se mimo Německo používat pouze značka. Změna názvu má veřejnosti ukázat, na co se společnost v současné době zaměřuje. V prvním čtvrtletí letošního roku pocházelo 93 % příjmů skupiny z mezinárodních aktivit poboček DHL a jen okrajově z listovních a balíkových zásilek v Německu.

Frankfurtská burza cenných papírů, na které je společnost kótována, již na oznámení společnosti reagovala. Burza použila zkratku DPW, která odkazovala na dřívější název Deutsche Post World Net. Ta se mění na burzovní zkratku DHL, která je lépe zapamatovatelná.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK
3min. doba čtení

Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK

Loajalita zákazníků v on-line prostředí je každým rokem silnější a pro e-shopy důležitá. I tak mají nadále nové kvalitní internetové obchody slibnou šanci na trhu uspět. Jak totiž ukázal výzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK), čtyři z deseti internetových nakupujících jen v letošním prvním čtvrtletí vybrali pro svůj nákup z jejich pohledu dosud nevyzkoušený e-shop.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+