2min. doba čtení

Jednorožci na nás vyskakují ze všech stran. Nejnovější zpráva pochází ze Švédska

Švédský start-up Instabox, který se zabývá doručováním balíků, získal v posledním kole financování 174 milionů eur. Její hodnota se nyní odhaduje na 1 miliardu eur, což jí dává status jednorožce.

Jednorožci na nás vyskakují ze všech stran. Nejnovější zpráva pochází ze Švédska

Švédský Instabox od svého spuštění v roce 2015 rychle roste. Společnost v roce 2020 dosáhla tržeb ve výši 24 milionů eur. V roce 2021 to bylo již více než 73 milionů eur a vstoupila na nizozemský trh prostřednictvím akvizice společnosti Red Je Pakketje.

Instabox překročil hranici miliardy dolarů

Již delší dobu se předpokládalo, že se společnost stane jednorožcem, ale až toto poslední kolo financování z ní učinilo nejnovějšího švédského jednorožce.

Toto kolo vedla evropská investiční společnost Verdane, která se specializuje na technologické společnosti. Znovu investovali také vlastníci jako Creades a EQT Ventures a noví investoři.

“Jsem potěšen důvěrou, kterou nám projevili naši stávající i noví investoři. Globální trh s doručovacími službami každoročně roste a bleskurychlá, bezproblémová a nefosilní přeprava nás odlišuje od tradičních přepravních služeb. Nové financování nám pomůže zlepšit naše služby a umožní nám ještě více se zaměřit na zákazníky,” řekl Alexis Priftis, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Instabox.

V současné době je služba doručování balíků schopna doručit více než 3 miliony balíků měsíčně.

Zdroje na posílení infrastruktury a konsolidaci

Získané prostředky společnost použije na další konsolidaci a posílení infrastruktury Instaboxu ve Švédsku, Norsku a Nizozemsku. Vzhledem k úžasnému 300% meziročnímu růstu, který společnost zaznamenala od roku 2017, se jedná o velmi potřebné posílení.

List Financial Times nedávno označil Instabox za třetí nejrychleji rostoucí společnost v Evropě. V současné době je služba doručování balíků schopna doručit více než 3 miliony balíků měsíčně.

Instabox plánuje v Nizozemsku umístit nejméně 3 000 dalších balíkomatů. Po převzetí norské společnosti Porterbuddy, která se zabývá doručováním zásilek ve stejný den, posílí svou pozici také v Norsku. Začátkem letošního roku zahájila společnost činnost v Německu. Doručovatel balíků oznámil, že brzy otevře v zemi další balíkomaty.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+