2min. doba čtení

Jeden z největších e-shopů pro zvířata v Evropě přišel o generálního ředitele

Oblíbený německý internetový obchod s potřebami pro domácí zvířata Zooplus zvýšil v roce 2021 své tržby na 2,09 miliardy eur. Ve srovnání s předchozím rokem jde o 16% nárůst. Přesto Cornelius Patt, generální ředitel společnosti, odstupuje.

Jeden z největších e-shopů pro zvířata v Evropě přišel o generálního ředitele

Noví majitelé a nové změny

Po loňském převzetí společnostmi Hellmand & Friendman a EQT prošel internetový obchod s potřebami pro domácí zvířata významnými změnami. V lednu letošního roku bylo oznámeno, že jeho akcie již nebudou obchodovány na frankfurtské burze. Důvodem je, že společnost plánuje do roku 2025 zdvojnásobit své tržby a vrátit se tak na burzu s vyšším oceněním.

V domovské zemi společnost zvýšila své tržby o 15 % na 455 milionů eur, ve Švýcarsku dosáhla obratu 80 milionů eur a v Rakousku dosáhla tržby ve výši 58 milionů eur. Tyto údaje společnost zveřejnila v aktualizaci tržeb pro své akcionáře.

Společnost Zooplus dosáhla v 8 různých zemích tržby ve výši více než 100 milionů eur.

Kromě toho dosáhla tržby ve výši více než 100 milionů eur na 8 různých trzích, což se jí podařilo poprvé. Tuto hranici tržeb dosáhla poprvé i v Belgii a Španělsku. 

Ztráta podílu na trhu a odchod generálního ředitele

Přestože společnost Zooplus stále výrazně roste, ztratila část svého podílu na trhu ve prospěch společnosti Fressnapf. Omnichannel německého konkurenta dokázal v loňském roce dosáhnout online tržeb ve výši 246 milionů eur. Přestože Zooplus ztratila podíl na trhu ve prospěch Fressnapf, očekává se, že v letošním roce zvýší tržby na 2,3 miliardy eur.

Noví majitelé chtějí, aby společnost Zooplus využila možnosti trhu.

Kritici naznačují, že společnost Zooplus je schopna růst více a rychleji, kdyby použila silnější strategii růstu. Společnost zároveň oznámila, že její současný generální ředitel Cornelius Patt odstupuje. Noví majitelé chtějí více využívat nových příležitostí na trhu, zatímco generální ředitel chtěl dále optimalizovat stávající činnost. Zdá se, že společnost se v následujících letech zaměří na další růst.

V současnosti mnichovská společnost Zooplus, založená v roce 1999, operuje na 30 trzích Evropy, včetně Česka a Slovenska.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+