2min. doba čtení

Jaké jsou hranice rivality? Žaloba společností Lidl a Tesco bude stát miliony eur

Lidl a Tesco budou bojovat u soudu. Německý diskontní prodejce obviňuje Tesco z porušení ochranné známky používáním loga Clubcard Prices.

Jaké jsou hranice rivality? Žaloba společností Lidl a Tesco bude stát miliony eur

Chce Tesco těžit z popularity Lidlu?

Německý diskontní prodejce tvrdí, že Tesco použilo k propagaci cen Clubcard pozadí ochranné známky Lidlu, které tvoří modrý čtverec se žlutým kruhem s tenkým červeným okrajem. Společnost Lidl se domnívá, že Tesco tím porušilo ochrannou známku.

Společnost Lidl podala v loňském roce žalobu na Tesco kvůli údajně podobně vypadajícím ochranným známkám. Prostřednictvím soudního příkazu se bude snažit zabránit společnosti Tesco v používání podobně vypadajícího loga.

Při předběžném slyšení soudkyně Joanna Smithová vysvětlila: “Lidl v podstatě tvrdí, že Tesco se záměrně snaží zneužít pověsti Lidlu jako supermarketu ‘diskontního typu’, který je známý tím, že nabízí výhodné ceny.”

zdroj: Retailgazette

Lidl využije výsledky spotřebitelského průzkumu, v němž respondentům ukázal kontroverzní pozadí bez názvu. Průzkum ukázal, že spotřebitelé si logo spojují především s diskontním obchodem.

Soudkyně Smithová zamítla návrh společnosti Tesco, aby byl důkaz průzkumem prohlášen za nepřípustný, protože podle jejího názoru šlo o naváděcí otázku.

Ze soudních dokumentů vyplývá, že Tesco popisuje “beze slov” jako “výplod právní představivosti společnosti Lidl”.

Náklady společnosti Tesco na soudní řízení se odhadují na 1,19 milionu liber, zatímco náklady společnosti Lidl na právní zastoupení se odhadují na 1,17 milionu liber, což podle soudce odráží, “jak zásadní je tento spor o značku pro obě strany”.

Datum soudního jednání zatím nebylo stanoveno.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+