4 min. doba čtení

Jak využít LinkedIn Ads a oslovit B2B zákazníky?

Na LinkedIn je největší aglomerace firem, jejich zaměstnanců a odborníků všech profesí. Lidé na této sociální síti hledají inspiraci, poučení a novinky z oboru, kterému se věnují. Patří B2B do vaší cílové skupiny? Pak vás bude zajímat 7 tipů, jak vytvářet obsah na LinkedIn a maximálně využít placenou reklamu na této sociální síti.

Robo Háger Robo Háger
Marketing Director, ui42
Jak využít LinkedIn Ads a oslovit B2B zákazníky?

1. Vytvářejte jedinečný obsah. Pravidelně

Stejně jako ostatní sociální sítě má LinkedIn rád unikátní obsah. A pohání ho vyšperkovaný algoritmus. Pokud jste si tedy v content a social media toolu nastavili publikování jednoho a téhož příspěvku na všech sociálních sítích, kde máte profil, zvedáme varovný prst.

V případě sítě LinkedIn se vyplatí příspěvek alespoň trochu upravit. Má totiž rád jedinečný obsah. Fotku s doprovodným textem, infografiku, video…

I ti největší LinkedIn hackeři tvrdí, že právě autenticita a pravidelnost příspěvků je to, co pomáhá profilům na LinkedIn růst.

2. Neopouštějte prostor sítě, snažte se o diskusi

Pokud chcete dosáhnout vyššího dosahu jednotlivých příspěvků, zapomeňte na externí odkazy na jiné stránky. LinkedIn chce, abyste zůstali na síti. Pokud tedy chcete odkázat na obsah mimo síť, doporučujeme odkazovat na web nebo blog pouze v komentáři (a komentář s odkazem pak doplnit do původního textu příspěvku).

Cílem je staré známé – aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Snažte se psát doprovodný text k příspěvkům tak, aby podporoval diskusi a každý jednotlivý komentář zvýší dosah příspěvku. Mimochodem, LinkedIn také neocení, když budete roboticky sdílet příspěvky někoho jiného.

3. Komunikujte značku prostřednictvím lidí

Firemní profily jsou na síti LinkedIn zastoupeny podobně jako na jiných sociálních sítích. Vytvářejí je jak značky, tak společnosti. Co si však tvůrci obsahu pod křídly firemního profilu v mnoha případech neuvědomují, je jeden zásadní detail. Firmu nebo společnost tvoří přece lidé.

Pokud dokáží nést na svých bedrech (například na banneru profilu) poselství společnosti a čas od času ho komunikovat na své síti, máte vyhráno. Dosah jejich příspěvků je mnohonásobně větší než dosah firemního profilu.

4. Využijte sílu LinkedIn Ads

I na LinkedIn můžete využít placenou reklamu. LinkedIn Ads je považována za efektivní způsob, jak z reklamy na této sociální síti vytěžit maximum.

V rámci LinkedIn reklamy si můžete vybrat mezi různými umístěními – přímo mezi příspěvky (s označením sponzorovaný příspěvek), na postranním panelu nebo třeba i ve zprávách. Zároveň můžete pracovat s různými formáty tak, jak jste zvyklí z ostatních sociálních sítí. Carousel, video, infografika…

SLEDUJTE TENTO OBSAH Jak podcast

5. Definujte svůj cíl

Abyste mohli vyhodnotit své reklamní kampaně, je důležité si promyslet svůj cíl. LinkedIn jich nabízí hned několik. Je na vás, jestli se rozhodnete posílit brand, zvýšit angažovanost u svých příspěvků nebo využít konverze k tomu, abyste například přivedli potenciální klienty a obchodní partnery na své webové stránky. Pokud si definujete svůj cíl, nezapomeňte mu přizpůsobit i charakter sdělení, který na síti komunikujete. 

6. Nebojte se vyššího rozpočtu

Možná vás překvapí, že cena za jedno kliknutí vás bude stát více než ve srovnání s reklamou na jiných sociálních sítích. Jedná se však o skutečně relevantní leady. Důvodem je propracované cílení na lidi, které chcete oslovit.

Kromě demografických údajů a zájmů si vyberete i odvětví nebo dokonce konkrétního zaměstnavatele. Proto je třeba na reklamu na LinkedIn vyčlenit o něco vyšší rozpočet než na Facebook nebo Instagram.

7. Pracujte s LinkedIn Campaign Managerem

Také LinkedIn má svoji vlastní platformu, kde se reklamy nastavují. A nejen to. Pomocí LinkedIn Campaign Manager je můžete analyzovat a vyhodnocovat na základě výkonnosti. To jsou důležité informace, které vám pomohou při dalším rozhodování, které reklamy na LinkedIn propagovat dál a které úplně vynechat.

Prostředí správce reklam je intuitivní a velmi podobné Meta Business Suite. Pokud se v něm orientujete, nastavení LinkedIn Ads zvládnete hravě a je jen na vás, jestli potenciál této sítě pro nové B2B leady obrátíte ve svůj prospěch.

Sdílet článek
Robo Háger
Marketing Director, ui42

Od roku 2016 pracuji v e-commerce agentuře ui42, kde vedu marketingové oddělení. Společně s týmem zastřešujeme komunikační aktivity značky ui42. o ui42: “uičko” je úspěšná e-commerce agentura, která působí na trhu již od roku 1997. Vývoj webů, CX/UX služby, Performance marketing, SEO, Vývoj nových produktů jsou klíčové oblasti, kterým se ui42 věnuje jako one-stop shop agentura. Jsme členem ADMA, SUXA (zároveň spoluzakladatel) a slovensko.digital. o mně: V minulosti jsem pracoval na několika, hlavně marketingových pozicích. Dlouhodobě jsem působil hlavně v telco byznysu a z toho hlavní část na oddělení marketingu v Slovak Telekome. Velmi cenná zkušenost z korporátního prostředí. Jako segmentový manažer jsem měl spolu s týmem na starosti klíčové propozice pro zákazníky fakturovaných a předplacených služeb. Dnes v ui42 plánuji komunikační aktivity, rozpočty, strategie, řídím tým šikovných lidí, spolu píšeme články, vytváříme případové studie, (spolu-)organizujeme akce, posíláme naše řečníky na akce, vzděláváme, zastřešujeme naše sociální sítě, interní marketing atd. atd. atd. Jsem ženatý, mám dvě děti. Mám rád sport. Velmi. Kolo, běh, plavání, turistika. Fandím, sleduji, analyzuji, mudruji…

ui42
Tento článek ti přináší

ui42

Více o této společnosti

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+