3min. doba čtení

Jak ovlivňuje rychlost načítání stránky prodej v internetovém obchodě?

Je sekunda hodně? Ve virtuálním světě určitě. Monitorování a optimalizace rychlosti načítání webové stránky jsou mimořádně důležité. Přesto je pro mnohé e-commerce podnikatele rychlost načítání stránky stále zanedbatelným problémem.

Jak ovlivňuje rychlost načítání stránky prodej v internetovém obchodě?

Čas jsou peníze

Není žádným tajemstvím, že rychlost načítání stránky je jedním z nejdůležitějších faktorů pořadí ve vyhledávačích. Algoritmy Google tento faktor zohledňují již více než deset let.

Rychlost načítání stránky je mimořádně důležitá, a to nejen z důvodu SEO. Má významný vliv na konverze včetně prodeje v internetovém obchodě. Testy webových stránek dokázaly, že zkrácení času načítání stránky jen o 0,1 sekundy znamená snížení míry odmítnutí v retailu o 5,7 % a zvýšení konverzí až o 8,4 %! 

Zkušenosti předních společností a běžných spotřebitelů

Giganti v oblasti elektronického obchodu dokazují, že rychlost stránky má obrovský vliv na prodej. Největší světový internetový prodejce Amazon zase vypočítal, že pokud by se rychlost jeho stránky snížila jen o 1 sekundu, přišel by ročně až o 1,5 miliardy dolarů. Čínská prodejní stránka AliExpress zaznamenala 10,5% nárůst objednávek a 27% nárůst míry konverze nových zákazníků po zkrácení času načtení stránky o 36 %! 

Podle údajů až 70 % uživatelů tvrdí, že rychlost webové stránky ovlivňuje jejich nákupní chování. Více než 45 % lidí zároveň tvrdí, že je méně pravděpodobné, že nakoupí na e-shopu, pokud se neotevře tak rychle, jak očekávali. Nejméně trpělivosti projevují uživatelé chytrých telefonů. Ukázalo se, že 53 % mobilních návštěvníků opustí stránku, pokud její načtení trvá déle než 3 sekundy. Přitom více než polovina návštěvnosti e-shopů pochází z mobilních zařízení. Znepokojujícím faktem je, že průměrná mobilní webová stránka se načítá o 87 % déle než na stolním počítači!

zdroj: Andrea Piacquadio for Pexels

Neuspokojivá rychlost načítání stránky vede k nižší spokojenosti uživatelů, vyšší míře odmítnutí a menší ochotě vrátit se na stránku.

Pokud chcete zkontrolovat rychlost své stránky, stačí použít správný nástroj. Jedním z nejlepších je služba PageSpeed ​​Insights od společnosti Google. Po zadání adresy vybrané webové stránky se zobrazí zpráva, která analyzuje načítání stránky na mobilních zařízeních a na stolních počítačích. Kromě toho ve zprávě najdete návrhy, jak v daném případě zlepšit rychlost načítání stránky.

Ve 21. století žijeme rychle a intenzivně a svět kolem nás se mění závratným tempem. Podnikání musí držet krok s tímto životním tempem, jinak začne zaostávat. Zejména proto, že čas jsou v e-byznysu peníze, a to doslova! Proto se vyplatí dbát na rychlé načtení webové stránky e-shopu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK
3min. doba čtení

Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK

Loajalita zákazníků v on-line prostředí je každým rokem silnější a pro e-shopy důležitá. I tak mají nadále nové kvalitní internetové obchody slibnou šanci na trhu uspět. Jak totiž ukázal výzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK), čtyři z deseti internetových nakupujících jen v letošním prvním čtvrtletí vybrali pro svůj nákup z jejich pohledu dosud nevyzkoušený e-shop.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+