3min. doba čtení

Jak aktuální situace ovlivnila vyhledávání na e-shopech a webových stránkách

Současná situace související se šířením viru COVID 19 výrazným způsobem ovlivnila chování lidí. Pracujeme z domu, víc komunikujeme online, a pokud je to možné, víc online i nakupujeme. Přestože celkový počet online nákupů roste, v porovnání s nedávnou minulostí se zásadně změnilo to, co nakupujeme.

Jak aktuální situace ovlivnila vyhledávání na e-shopech a webových stránkách

Luigi’s Box vybrali několik segmentů a sestavili žebříček 10 nejčastěji vyhledávaných výrazů, srovnejte svoje data se současným trendem. Zobrazujete vašim návštěvníkům relevantní výsledky?

Jídlo a nápoje (online supermarket)

V současnosti jsou všechny satirické stránky plné vtipů o prázdných regálech s moukou. Mouka se skutečně nachází v top trojce vyhledávaných potravin. Zlatým grálem je však droždí, po kterém jen během jednoho týdne poptávka vzrostla o 132 %. Droždí se používá při pečení domácího chleba, je však také zdrojem vitamínu D, všech vitamínů skupiny B, aminokyselin, enzymů a proteinů. Podporuje celkovou imunitu a pozitivně působí na náš duševní stav.

Tržnice a bazary 

Mnohé tržnice zažívají rozkvět. Nedostatek roušek v lékárnách a vzájemná solidarita, která se mezi lidmi začala šířit, měla za následek velmi vysoký nárůst poptávky po šicích strojích. Jen během jednoho týdne poptávka po nich vzrostla o neuvěřitelných 2393 %!

To, že musíme najednou trávit doma opravdu hodně času, se projevilo i ve vyhledávání produktů zábavného průmyslu. Také sběratelé mají na svoje hobby dostatek času, např. poptávka po matchbox modelech narostla o 168 % během jednoho týdne.

Knihy a hry  

Víc čteme, víc času trávíme s rodinou. Na scénu se proto vrátily klasické tituly jako Harry Potter, Dominik Dán, no a rozkvět prožívají společné aktivity jako skládání puzzle (nárůst 1286 % během jednoho týdne), různé společenské hry či vybarvování omalovánek (nárůst 265 % během jednoho týdne). Je vidět i vliv populárních televizních seriálů.

Za zmínku stojí, jak vysoko se dostala v posledním týdnu Bible.

Léky a péče o tělo 

Návštěvníci online lékáren nejvíc hledají Paralen (nárůst 216 % během jednoho týdne) a vitamín C (nárůst 61 % během jednoho týdne). Paralen je však častokrát vyprodaný, proto lidé začínají vyhledávat alternativy se stejnou účinnou látkou, např. Panadol (nárůst 463 % během jednoho týdne).

Lidé také začali spontánně vyhledávat “cokoliv”, co jim může pomoci v boji s virem, např. výraz “anti-corona”. Do žebříčku top 10 se výraz nevešel, patří mu však dvanáctá pozice.

Spotřební elektronika a domácí spotřebiče

Trendem internetu jsou momentálně informační tabulky, které vysvětlují třídy ochrany jednotlivých materiálů. Vliv těchto informací můžeme vidět např. ve vyhledávání sáčků do vysavače, po kterých během jednoho týdne poptávka vzrostla o 117 %. Materiál, ze kterého jsou sáčky vyrobené, má velmi vysokou filtraci, čímž dokáže zastavit i viry, a tedy se může použít při výrobě vysoce účinných ochranných roušek.

Pochopitelně, rostoucí poptávka po jakýchkoliv čisticích spotřebičích a pomůckách je způsobená zvýšeným zájmem o čistotu nás a našeho okolí. Domácí výroba roušek se také projevila v nákupu šicích strojů, podobně jako to můžeme vidět i u bazarů. V tomto segmentu poptávka vzrostla během jednoho týdne o 574 %.

Velikonoce se blíží. Navzdory social distance je doma tradičně třeba umýt okna. V současnosti se s touto příjemnou domácí aktivitou nejvíce v myslích zákazníků vyřizuje Kärcher. Taky poptávka po mikrovlnné troubě se opět zvýšila.

Sdílet článek
Luigi´s Box
Tento článek ti přináší

Luigi´s Box

Více o této společnosti

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
6 tipů, jak vybrat správnou prodejní platformu pro prodej přes internet
9min. doba čtení

6 tipů, jak vybrat správnou prodejní platformu pro prodej přes internet

Prodej přes internet patří v dnešní době mezi nejpohodlnější způsoby prodeje. Nemusíte mít kamenný obchod, za který platíte pronájem. Stačí si jen vybrat vhodnou prodejní platformu, která bude odpovídat vašemu produktu, technickým zkušenostem a finančním možnostem. Taková platforma vám výrazně zjednoduší celý proces prodeje. Jak prodávat přes internet co nejjednodušeji?

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+