2min. doba čtení

Irák zakázal aplikaci Telegram kvůli obavám o národní bezpečnost

Aplikace Telegram je v Iráku velmi populární. Jako propagandistickou platformu ji využívají i kanály napojené na proíránské politické strany nebo ozbrojené skupiny.

Irák zakázal aplikaci Telegram kvůli obavám o národní bezpečnost
Zdroj: Depositphotos

Irácká vláda v neděli oznámila, že v celé zemi zakazuje používání aplikace pro zasílání zpráv Telegram. Jako důvod uvedla “obavy o národní bezpečnost”.

Aplikace Telegram je v Iráku blokována od nedělního poledne. Uživatelé, kteří se k Telegramu připojovali prostřednictvím VPN (virtuální privátní sítě), se však do aplikace mohli stále přihlašovat.

Irácké ministerstvo komunikací uvedlo, že zákaz Telegramu je nutný kvůli “ochraně osobních údajů (iráckých) občanů”, které aplikace údajně nerespektuje. Vláda dodala, že Telegram nereagoval na žádosti o řešení “úniku dat od jednotlivců a státních institucí, které představují riziko pro národní bezpečnost”.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Sociální síť je velmi populární

Agentura AFP poznamenala, že Telegram je v Iráku mimořádně populární. Jako propagandistickou platformu ji využívají i kanály napojené na proíránské politické strany nebo ozbrojené skupiny. Jeden takový kanál prohlásil, že Bagdád zákazem Telegramu “konfiskuje svobodu”.

Po desetiletích konfliktu dosáhl Irák relativní stability, ale nevládní organizace a aktivisté za lidská práva stále obviňují vládu z omezování svobody projevu. V červenci vyjádřila Amnesty International (AI) znepokojení nad dvěma návrhy zákonů navrženými iráckou vládou, které by “vážně omezily právo na svobodu projevu a pokojné shromažďování”.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Kdo a jak navštěvuje sociální sítě?
3min. doba čtení

Kdo a jak navštěvuje sociální sítě?

Statistiky využívání sociálních sítí ukazují, že od jejich založení v roce 1996 se staly nedílnou součástí života více než poloviny světové populace. V roce 2022 dosáhl počet uživatelů sociálních médií 4,74 miliardy, což představuje nárůst o 4,2 % oproti předchozímu roku. Sociální sítě využívá 93 % uživatelů internetu. Reklamy na sociálních sítích mají proto velký […]

Tomáš Zadák Tomáš Zadák
CEO at Ler.studio
Přečíst článek
Aktuálně úspěšné formáty na sociálních sítích
8min. doba čtení

Aktuálně úspěšné formáty na sociálních sítích

Sociální média se neustále vyvíjejí a přizpůsobují se změnám ve společnosti. Preference uživatelů se liší, a proto jsou platformy jako Facebook, Instagram, YouTube, Twitter (v této chvíli již X) a Snapchat přeplněny různými formáty obsahu. Pojďme se společně podívat na to, jaký obsah dnes funguje nejlépe.

Martin Murza Martin Murza
Ředitel agentury Murza
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+