1min. doba čtení

Instabox plánuje opustit Německo

Doručovací služba Instabox ukončuje své služby v Německu. Podle společnosti nejsou objemy na trhu dostatečně vysoké na to, aby udržely její provoz.

Instabox plánuje opustit Německo

Společnost doufá v budoucí návrat

Společnost to oznámila na síti LinkedIn. Do konce října bude postupně ukončovat svou činnost v Německu. Od listopadu již nebude na německém trhu působit. Mateřská společnost Instaboxu, Instabee, vyjadřuje naději, že se podmínky zlepší a společnost bude moci v budoucnu uvažovat o návratu.

“Uvědomujeme si obrovský potenciál německého trhu a zůstáváme optimističtí ohledně významu našich služeb na tomto trhu. I když si dáváme tuto pauzu, nadále doufáme, že okolnosti umožní společnosti Instabee v budoucnu návrat,” uvedla společnost v prohlášení.

Odchod z Německa přichází zhruba rok poté, co Instabox v Nizozemsku zkrachoval a společnost DHL později převzala aktiva společnosti v Nizozemsku. Těsně předtím, v září 2022, oznámily doručovací společnosti Instabox a Budbee fúzi, jejímž výsledkem byla nová společnost Instabee.

Společnost Instabee navíc oznámila, že spoluzakladatel Fredrik Hamilton odchází z funkce generálního ředitele. Druhý spoluzakladatel, Alexis Priftis, bude pokračovat ve svých povinnostech.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+