4min. doba čtení

Hranice 1000 affiliate kampaní z celé Evropy překonána! Affiliate síti Dognet věří i světové značky jako Lidl, Disney či Decathlon

Affiliate síť Dognet, která oslaví v roce 2023 již 10 let svého působení, na konci září 2022 překonala významný milník. Spravuje již více než 1000 affiliate kampaní. A to nejen ze Slovenska, Česka či Maďarska. V Dognetu naleznete desítky rumunských, chorvatských či polských kampaní. I proto je již několik let tržní dvojkou v rámci regionu CEE a Balkánu.   

Hranice 1000 affiliate kampaní z celé Evropy překonána! Affiliate síti Dognet věří i světové značky jako Lidl, Disney či Decathlon

3,3 miliony konverzí

Od roku 2013 do současnosti přinesla síť svým inzerentům již více než 3,3 milionu konverzí. Zpočátku se síť zaměřovala na finanční segment, ale po několika letech se zaměřila na e-commerce, ve kterém aktuálně působí téměř na 100 %. „Zaměření se na e-commerce byla správná volba ve správný čas. Po letech jsme se stali expertem v oboru, a i proto nám důvěřuje stále více klientů”, říká Petronela Novotná, která v síti Dognet působí již 6 let na pozici Country Manager pro Slovensko. Jen v roce 2021 to bylo skoro 1,3 milionu konverzí, což ukazuje silný trend růstu v posledních letech. 

Aktuálně má síť nejvíce zastoupený segment „nábytek a bydlení“, který dělá podle zářijového reportu 1/3 z celkového počtu konverzí. Následují segmenty „móda a krása“ a „zdraví a výživa“. Mezi klienty sítě patří značky jako Alza, Mall, Decathlon, Möbelix, BENU, Gymbeam a další světové značky.

Základ v kvalitní službě, vzdělávání a inovacích

Díky tomu, že Dognet není pobočkou žádné z globálních sítí, má vývoj a směrování zcela ve svých rukách. I proto aktuálně pracují na zcela novém prostředí, které inzerentům a publisherům sítě přinese skokové zlepšení kvality technického řešení. „Současné řešení je dostačující, ale chceme dát našim klientům a partnerům ještě více, než máme nyní“, avizuje Ondřej Takáč, Product Manager sítě.  

Od svého vzniku jsme Dognet stavěli spíše na vynikající podpoře, službách a vzdělávání než na technickém řešení. To je podle nás důvod úspěchu a toho, že jsme zde již téměř 10 let a neustále se vyvíjíme”, uvádí Štefan Polgári, spoluzakladatel a ředitel sítě.

Kromě toho síť vydala již 7 knih pro online a affiliate marketing, několik kurzů, e-booky a 2x ročně pořádá HotDognet – meetup pro affiliate publishery. Ten byl již několikrát v Bratislavě, ale i v Praze, Záhřebu či Budapešti.

Aktuální novinkou je systém Inserta. Ten otevírá dveře ke spolupráci s mediálními domy a velkými médii. „Předpokládáme, že Inserta přinese našim klientům desítky tisíc konverzí již v rámci roku 2023. Je to jedinečný nástroj, který u jiných affiliate sítí nemá obdoby.” dodává Štefan. 

Strategické spolupráce po celej Európe

Kromě přímých inzerentů Dognet spravuje také řadu kampaní ve spolupráci se švédskou sítí TradeDoubler, která působí především v západní Evropě. Spolupráce je výhodná pro obě strany – Dognet otevírá dveře klientům ve střední Evropě a na Balkáně a klienti Dognetu se zase mohou prostřednictvím TradeDoubleru prosadit na západních trzích.  

Tuto spolupráci řídí česká pobočka sítě Dognet z Prahy, kterou vede Roman Dobiáš. “Spolupráce se společností Trade Doubler otevírá našim klientům dveře na Západ. Našim vydavatelům můžeme nabídnout desítky zajímavých globálních kampaní i na našich domácích trzích.” Roman popisuje. V současné době Dognet nabízí více než 70 kampaní z externích sítí. Samotná společnost TradeDoubler působí v oblasti affiliate marketingu od roku 1999 a spravuje více než 2000 affiliate kampaní po celém světě.

 

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek