2min. doba čtení

H&M začíná ve svých obchodech prodávat oblečení z druhé ruky. Blíží se konec “bezejmenných” secondhandů?

H&M začleňuje do své maloobchodní strategie zboží z druhé ruky.

H&M začíná ve svých obchodech prodávat oblečení z druhé ruky. Blíží se konec “bezejmenných” secondhandů?

Po nedávném partnerství se společností ThredUp, která se specializuje na second handy, značka nedávno zrekonstruovala jednu ze svých vlajkových prodejen v Evropě, konkrétně v Barceloně, a vytvořila nový koncept prodejny se speciální sekcí second hand oblečení.

Konceptem secondhandu se začíná zabývat několik velkých značek. Zaměřují se především na oběhové hospodářství.

Týdenní podcast UPdate

První prostor věnovaný oblečení z druhé ruky

V prvním patře svého obchodu na Paseo de Gracia zřídila značka prostor o rozloze 16 m² nazvaný “H&M Pre-Loved”.

Kolekce oblečení z druhé ruky zahrnuje více než 350 kusů od jiných značek, které nejsou součástí skupiny, a je každý týden obnovována, aby zákazníkům přinesla nové kousky a doplnila zásoby.

Připomeňme, že zpráva společnosti H&M “Sustainability Disclosure” předložená v roce 2022 zmiňuje přechod na oběhové hospodářství.

Důraz na zákaznickou zkušenost

Kromě vývoje nabídky šetrné k životnímu prostředí chce H&M zlepšit zákaznickou zkušenost prostřednictvím technologických inovací.

Testovací kabinky byly vybaveny technologiemi, které kromě přidání interaktivních virtuálních figurín přidávají sociální funkce a vizuální efekty. Ta využívá rozšířenou realitu a její integraci do chytrých telefonů, takže zákazníci mohou vidět, jak se oblečení této značky nosí.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nákupní chování Indů se mění
3min. doba čtení

Nákupní chování Indů se mění

Čína už není nejlidnatější zemí. V roce 2022 ji předběhla Indie s více než 1,43 miliardami lidí. Sledovat změnu spotřebitelského chování v nejobydlenější zemi proto může být dobrý indikátor toho, kam se ubírá nákupní chování.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+