PROFICIO

13min. doba čtení

Proč jsou fotky na e-shopu důležité

Nakupujeme očima. To platí nejen v kamenných obchodech, ale hlavně při nákupu online. Fotografie suplují možnost využít další smysly, především hmat. Je důležité návštěvníkům ukázat nabízené zboží tak, jak reálně vypadá. Nebudou pak zaskočeni jeho vzhledem. Na internetu koluje mnoho vtipů o produktech, které na fotce vypadají jinak než ve skutečnosti. Do této síně slávy […]

Martina Králiková Martina Králiková
Art director v Proficio
Přečíst článek
7min. doba čtení

Co je soubor robots.txt a k čemu slouží v SEO?

Robots.txt patří mezi základní SEO prvky na webu. Na první pohled neškodný soubor může při nešetrném zacházení natropit velkou škodu. Naopak při odborné a uvědomělé práci může ve výsledku pozitivně ovlivnit výkon webu a limitovat rozsah informací, které se ukazují ve výsledcích vyhledávání.

Martin Hill Martin Hill
SEO
Přečíst článek
12min. doba čtení

Co je to MailChimp, jak ho nastavit a používat

MailChimp je online marketingový nástroj určený k hromadnému rozesílání e-mailových kampaní. Patří mezi ty nejoblíbenější a nejpoužívanější v oblasti e-mail marketingu. Kromě hromadné rozesílky v něm můžete vytvářet také automatické kampaně, pokročilejší segmentaci a personalizaci. MailChimp toho ale umí daleko více než jen posílat e-maily.

Luboš Segeťa Luboš Segeťa
E-mail marketing specialist v PROFICIO
Přečíst článek