2min. doba čtení

Filipíny zažívají boom online podvodů

Rozmach online nakupování vytvořil živnou půdu pro podvodníky. Na Filipínách, kde lidé tráví na internetu v průměru 10 hodin denně, je tento problém na vzestupu.

Filipíny zažívají boom online podvodů
Zdroj: Depositphotos

Filipíny se staly nechvalně proslulé rozsáhlými online podvody. S velkým náskokem vedou podvody s online prodejem, následuje přeprava balíků a trojici nejčastějších přešlapů uzavírají milostné podvody.

V loňském roce přišli obyvatelé Filipín o miliony dolarů. Nedávný průzkum ukázal, že více než třetina dotázaných Filipínců byla podvedena nebo se setkala s podvodem při online prodeji.

Ve zprávě Globální aliance proti podvodům (GASA) a tchajwanské společnosti Gogolook bylo dotazováno 20 000 respondentů na jejich zkušenosti s online nakupováním ve Vietnamu, Číně, Thajsku, Hongkongu, Tchaj-wanu, Indonésii, Jižní Koreji, Japonsku, Malajsii, Singapuru a na Filipínách.

Online podvody na Filipínách vedou s 35,9 %. Následuje pevninská Čína s 27,2 %. Naopak, nejméně podvodů (4,2 %) je v Jižní Koreji.

Podle filipínské policie přišli obyvatelé země za prvních devět měsíců roku 2023 v důsledku nákupních podvodů o více než 2,8 milionu dolarů. A to jsou čísla před vánoční sezónou, kdy se očekává prudký nárůst online nákupů.

“Podle průzkumu, který zemi v kategorii důvěryhodnosti zařadil na třetí místo za první Indonésii a druhou Čínu, jsou Filipínci navzdory nebezpečí spíše přesvědčeni o své schopnosti odhalit podvod,” píše se v Nikkei Asia.

Mel Migrino, vedoucí společnosti Gogolook na Filipínách, uvedl, že hlavní metodou podvodu je cílení na kupující prostřednictvím textových zpráv. K podvodům při prodeji však docházelo také na sociálních sítích, prostřednictvím e-mailu a pevných telefonů.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN
3min. doba čtení

Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN

V době, kdy digitální transformace mění podobu globální ekonomiky, se stále častěji zkoumají důsledky tohoto rychlého posunu pro životní prostředí. Zpráva o digitální ekonomice, za kterou stojí OSN, se zaměřuje na tento zásadní problém a zdůrazňuje potřebu vyvážit technologický pokrok s udržitelností životního prostředí.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU
3min. doba čtení

Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU

Čínský prodejce rychlé módy Shein zaznamenal obrovský růst a očekává se, že ještě letos vstoupí na londýnskou burzu. Evropští úředníci jsou však znepokojeni agresivními strategiemi společnosti v oblasti oslovování zákazníků. Jednou z nich je hra Shein, která poskytuje bezplatné produkty výměnou za doporučení nových uživatelů do aplikace.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+