2min. doba čtení

Evropská komise vyšetřuje Microsoft kvůli propojení Teams a Office

Součástí balíku kancelářských nástrojů Office od společnosti Microsoft může být videokonferenční aplikace Teams, která narušuje hospodářskou soutěž.

Evropská komise vyšetřuje Microsoft kvůli propojení Teams a Office
Zdroj: Depositphotos

Nespravedlivá výhoda oproti konkurenci?

Evropská unie oznámila, že zahájila formální antimonopolní vyšetřování propojení chatovací a video aplikace Teams s kancelářským balíkem Office, čímž Microsoft získal nekalou výhodu oproti konkurenci. Americkému softwarovému gigantu tak hrozí vysoká pokuta.

EU uložila americkému technologickému gigantu za posledních deset let pokutu ve výši 2,2 miliardy eur za praktiky narušující hospodářskou soutěž, včetně propojování nebo spojování dvou či více produktů dohromady.

Od té doby se Microsoft snaží o smířlivější přístup k Evropské komisi.

Šetření navazuje na stížnost, kterou v roce 2020 podala společnost Slack Technologies, výrobce populárního softwaru pro zasílání zpráv na pracovišti, že návrh nápravy ze strany Microsoftu neřešil obavy Evropské komise.

Týdenní podcast UPdate

Evropská komise se obává, že společnost Microsoft možná zneužívá a brání své postavení na trhu tím, že omezuje hospodářskou soutěž na evropském trhu s produkty pro komunikaci a spolupráci.

“Nástroje pro komunikaci a spolupráci na dálku, jako je Teams, se staly pro mnoho podniků v Evropě nepostradatelnými. Musíme proto zajistit, aby trhy s těmito produkty zůstaly konkurenční a aby si podniky mohly svobodně vybrat produkty, které nejlépe vyhovují jejich potřebám,” uvedla v prohlášení šéfka antimonopolního úřadu EU Margrethe Vestagerová.

Mluvčí Microsoftu v reakci uvedl, že americký gigant bude s Komisí nadále spolupracovat a je odhodlán najít řešení, které by obavy Komise zmírnilo.

Podle agentury Reuters byl antimonopolní úřad EU připraven zahájit vyšetřování poté, co společnost Microsoft odmítla nabídnout výrazné snížení ceny svého produktu Office bez Teams.

Evropská komise doufá, že cenový rozdíl mezi Office včetně Teams a Office bez Teams vyrovná podmínky a poskytne spotřebitelům větší výběr.

Německý konkurent alfaview podal minulý týden u exekutivy EU stížnost podobnou té, kterou podal Slack.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?
3min. doba čtení

Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?

V roce 2023 jsme byli svědky průlomu v generativních systémech založených na umělé inteligenci (AI), sahajícího od telefonických rozhovorů s virtuálními operátory až po automaticky personalizovaná doporučení produktů a virtuální nákupní asistenty. Algoritmy strojového učení jsou dnes všudypřítomné, ale jak se k adopci umělé inteligence ve světě módy staví čeští spotřebitelé? Jaké nové nástroje znají […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+