2min. doba čtení

Evropa už má novou sociální síť. Aplikace Threads počítá s X

Meta spustila svou nejnovější platformu pro některé trhy již v červenci tohoto roku. Včera se síť Threads rozšířila i do evropských zemí. 

Evropa už má novou sociální síť. Aplikace Threads počítá s X

Evropa čekala na spuštění evropského zákona o digitálních trzích. Profily v Evropské unii mají na výběr – buď si vytvoří profil Threads, který bude propojen s účtem na Instagramu, nebo budou používat Threads bez profilu.

“Lidé, kteří používají službu Threads bez profilu, si mohou prohlížet obsah služby Threads, vyhledávat účty, sdílet obsah prostřednictvím kopírovacích odkazů nebo sdílení na platformě a nahlašovat obsah do služby Threads, ale nemohou vytvářet příspěvky ani s obsahem interagovat,” uvedla společnost Meta ve svém prohlášení.

Novou aplikaci mohou používat všechny typy účtů na Instagramu – tvůrci, osobní i firemní účty. Lidé, kteří se zaregistrují v aplikaci Threads, budou mít stejná uživatelská jména jako jejich účty na Instagramu. Tato jména nelze nárokovat v rámci jiných profilů.

O Threads se často mluví v souvislosti se sociální sítí X. Masivní odliv bývalých uživatelů Twitteru může být právě pro Threads přínosem. A poučí se přitom z chyb ostatních. Aplikace chce zkrotit algoritmy a plánuje zakročit proti dezinformacím.

Jak bude na platformě fungovat reklama, je prozatím nejasné. Meta ani neupřesnila, jak přesně budou algoritmy fungovat při prohlížení obsahu bez profilu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+