2 min. doba čtení

E-commerce v Turecku překvapilo. Narostlo o více než 100 %

V roce 2023 dosáhnou online výdaje v Turecku 53 miliard eur. To představuje ohromující 115% nárůst, i když velká část tohoto růstu je připisována vysoké inflaci, která dosáhla 75 %. I přes vliv inflace se počet transakcí - přesnější ukazatel zdraví trhu - zvýšil o 22,3 % a dosáhl 5,87 miliardy transakcí.

E-commerce v Turecku překvapilo. Narostlo o více než 100 %
Zdroj: Depositphotos

Podíl online prodeje na celkových spotřebitelských výdajích se za poslední čtyři roky zdvojnásobil. Z 10,1 % v roce 2019 se zvýšil na 20,3 %. Tento růst byl výrazně podpořen pandemií, ale pokračoval i po jejím skončení, což naznačuje, že obyvatelstvo přijalo nakupování online.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Turecko se může pochlubit živým prostředím elektronického obchodu s 559 412 aktivně zapojenými společnostmi. V roce 2024 se očekává nárůst online výdajů o 84 % a počet transakcí by mohl dosáhnout 6,67 miliardy. Takový růst překonává průměrné evropské prognózy a poukazuje na Turecko jako na rychle se rozvíjející trh elektronického obchodování.

Nejvýznamnějšími kategoriemi výrobků podle obratu jsou bílé zboží a domácí spotřebiče, elektronika, oděvy, obuv a doplňky.

E-commerce v Turecku se vyznačuje silným růstem a rostoucí angažovaností spotřebitelů. S rostoucím počtem transakcí a podílem online výdajů nabízí tato země významné příležitosti pro podniky, které chtějí rozšířit své působení v oblasti elektronického obchodu. Předpovědi růstu pro rok 2024 dále zdůrazňují potenciál Turecka jako příležitost k expanzi.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Červen přál online objednávkám služeb
2 min. doba čtení

Červen přál online objednávkám služeb

Nákup služeb v online prostředí provedlo nejvíce spotřebitelů v dosavadním průběhu roku. Podle pravidelného výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) to v červnu bylo více než 28 % internetových uživatelů. V předchozích měsících byla obvyklá hodnota o tři až čtyři procentní body nižší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+