4 min. doba čtení

Drobky na koberci, velké věci na plátně. Taková byla poslední zastávka Ecommerce Bridge LIVE před letní pauzou v Nitře

Každá konference Ecommerce Bridge LIVE je výjimečná prostorem, řečníky i účastníky. V Nitře jste se mohli inspirovat příběhem úspěšných slovenských značek, zkušených agentur i přední banky. Výjimečné však bylo setkání ve městě pod Zoborem – pokřtili jsme zde první tištěný e-commerce magazín.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Drobky na koberci, velké věci na plátně. Taková byla poslední zastávka Ecommerce Bridge LIVE před letní pauzou v Nitře

“Soubory cookie třetích stran mají významný dopad na e-commerce. Časopis uvedeme na trh netradičním, ale tematickým způsobem. Máme pro vás balíček sušenek, kterým tuto naši novinku pokřtíme. Doufám, že tyto cookies všichni přijmete,” vysvětlil na úvod nezapomenutelného zahájení konference moderátor a organizátor akce Mišo Moricz a společně jsme křupavé sušenky rozsypali po celé obálce časopisu.

Je to pravda. Rozhodli jsme se převést obsah, který vytváříme online, do hmatatelné podoby. Právě jsme vydali Ecommerce Bridge, čtvrtletník, který bude obsahovat novinky z oboru a inspiraci od zkušených odborníků. Je k dispozici zdarma všem, kteří si jej předplatí, nebo jej najdete jako přílohu slovenského marketingového měsíčníku Stratégie.

Tolik k netypickému úvodu. 🙂 Pojďme k řečníkům.

Na začátku je důležité myslet ve velkém

Andrea Podstrelencová dostala nápad vytvořit krásné cyklistické dresy, i když se nepovažuje za vášnivou cyklistku. Jednoduše viděla mezeru na trhu a pustila se do toho. Jako CEO značky Holokolo nachází inspiraci všude. Na začátku se nenechala brzdit tím, že nemá vlastní sklad ani e-shop, který by přesně vyhovoval všem potřebám. Fulfillment nebo krabicová řešení doporučuje jako startovní čáru.

“Na začátku zákazník nepotřebuje voňavé balení, ale rychlost. Když si nedokáže produkty vyfiltrovat, dlouho čeká na dodání, chybí mu profesionální přístup nebo snadné vrácení zboží, máte problém.”

Inovace v bance, které pomáhají podnikatelům

Co má banka společného s e-commerce? Tatra banka je lídrem v oblasti správy aktiv, firemního a privátního bankovnictví. Řeší problémy, které přináší život podnikatele. A v každém životním cyklu podnikatele je to jiné. Pavol Bogár přiblížil, jak fungují zrychlené platby za příkazy nebo odsouhlasování plateb a řízení clashflow.

“Máme vysoký standard ověřování klientů. Vyvinuli jsme technologii, kterou mohou zákazníci implementovat do svých řešení.”

Záruky jsou cestou do pekel

Prošli jste někdy výběrovým řízením agentury? Pokud ano, pravděpodobně víte, že to není snadný proces. A pokud vás to teprve čeká, vězte, že je nejlepší být připraven. A právě poctivou přípravou se zabývá Filip Hamrák z agentury dabl. Z mnoha tipů, které Filip představil, vybíráme několik: Určete si, co je pro vás podstatné, nebojte se zveřejňovat případové studie a hlavně nepodceňujte zakázku.

“Problém není v tom, když je dat hodně, ale když je jich málo. Musíte s agenturou komunikovat. Pamatujte si však, že pokud vám agentura něco stoprocentně garantuje, měli byste utéct.”

Be generic = be forgotten

Richard Kondáš je Senior Performance Marketer ve společnosti Dexfinity. Výkonnost kampaní je (nejen pro něj) důležitá, ale zároveň přiznává, že dává zabrat. Je důležité mít na paměti, že to, co funguje u nás, nemusí platit v zahraničí. Na co si dát pozor? Rozhodně doporučuje nastavit si automatická upozornění, abyste měli přehled. To oceníte například při výraznějších výkyvech, na které budete moci lépe reagovat.

“Chybou místních firem je, že když rostou například v Americe, ale provoz je řízen ze Slovenska, kampaně jsou spuštěny v nesprávný čas, protože nezohlednily časové pásmo.”

Co je design a co je obchod?

Příběh značky Tuli začal v jednom thajském plážovém baru. Martin Guttman seděl na příjemném a pohodlném sedadle, které ani nemělo jméno. Ve skutečnosti v době, kdy začínali, nic takového jako sedací vaky neexistovalo. Evropský trh byl velmi omezený, a tak se rozhodl přijít s vlastním výrobkem. V sedmnáctileté historii značky Tuli vyzkoušel různé přístupy – spolupráci s návrháři nebo zaměření na konkrétní trhy. Připomněl, že ani významné ocenění nemusí přinést očekávané prodeje. V žádném případě to však neznamená neúspěch.

“Některé výrobky jsou určeny k vystavování a jiné k prodeji.”

Děkujeme vám za váš zájem být lepší ve svém oboru.

Od ledna jsme uspořádali 7 konferencí po celém Slovensku. Jsme rádi, že o ně máte zájem a že se setkáváme se známými i zcela novými tvářemi. Mladé talenty i zkušené pracovníky. Léto je časem odpočinku, a tak si od akcí dáváme pauzu. Uvidíme se na začátku října v Košicích.

Online obsah na webu Ecommerce Bridge pokračuje v nezmenšené míře, takže se nezapomeňte přihlásit k odběru denního zpravodaje, abyste neztratili přehled o tom, co se v online podnikání mění.

Sdílet článek
Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge

Starám se o obsah na ecommercebridge.sk a ecommercebridge.cz. 💌 Filtruji témata z oblasti e-commerce a marketingu, abyste měli vše na jednom místě a získali přehled o tom, co se děje doma i ve světě.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Proč si koupit lístky na Web Summit v Lisabonu
3 min. doba čtení

Proč si koupit lístky na Web Summit v Lisabonu

Web Summit je jednou z největších a nejprestižnějších technologických konferencí na světě. Byla založena v roce 2009 a každoročně se koná v Lisabonu. Konference přitahuje tisíce návštěvníků včetně technologických profesionálů, začínajících firem, investorů, politických představitelů a zástupců médií.

Andrej Sopka Andrej Sopka
Head of Digital, Targetovo
Přečíst článek
Communication Summit 2024: Nepřestávejte se ptát!
11 min. doba čtení

Communication Summit 2024: Nepřestávejte se ptát!

Komunikujte pozitivně, jednoduše, bez greenwashingu a chytře s AI. Takto by se dal obsahově shrnout 7. ročník konference Communication Summit z produkce společnosti Blue Events, který proběhl 5. června v O2 universum. Ať už jste byli mezi čtyřmi stovkami návštěvníků, nebo ne, podívejte se na přehled toho nejdůležitějšího, co během programu zaznělo.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+