2min. doba čtení

Doručení dronem? Amazon Prime Air přichází do Evropy

Americký gigant Amazon zavádí nový standard v doručování zásilek a rozšiřuje svou službu Amazon Prime Air do Evropy. Od roku 2024 budou Itálie a Velká Británie prvními zeměmi, které budou mít tuto inovativní doručovací službu k dispozici.

Doručení dronem? Amazon Prime Air přichází do Evropy

Rychlejší, ekologičtější a bezpečnější doručování

Společnost Amazon Prime Air, která k doručování zásilek využívá drony, plánuje tento revoluční program spustit pro evropské zákazníky do konce příštího roku. Ačkoli konkrétní města, kde bude služba dostupná, zatím nebyla oznámena, tento krok otevírá dveře rychlému a efektivnímu doručování. Společnost nicméně oznámila, že službu nejprve otestuje v Itálii a ve Velké Británii.

Amazon dbá na to, aby drony používané ve službě Prime Air splňovaly nejpřísnější regulační normy. Cílem společnosti je nabídnout zákazníkům rychlejší, ekologičtější a bezpečnější doručování, které pomůže snížit dopravní zácpy a emise oxidu uhličitého. Díky pokročilým senzorům a kamerám se drony dokáží vyhnout překážkám, jako jsou stromy, budovy nebo elektrické vedení. Tyto drony mají schopnost doručit zákazníkům balíčky za méně než 30 minut od podání objednávky.

Tento způsob doručování je stále populárnější i v USA. V současné době létají drony Prime Air z Lockefordu v Kalifornii a College Station v Texasu a do programu se přihlásily tisíce zákazníků.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Model MK30

Nový dron MK30, který se bude používat v rámci Prime Air, je skutečným technologickým zázrakem. Dokáže zdvojnásobit vzdálenost doručení z logistických center a je mnohem tišší než jeho předchůdce, dron MK27. Má schopnost létat v různých povětrnostních podmínkách, včetně mírného deště a extrémních teplot, a dokáže přepravovat zásilky o hmotnosti až 2,25 kg. Vertikální vzlet a přistání umožňují bezpečný přesun balíku na místo určení. Dron MK30 je vybaven pokročilými senzory a počítačovým viděním využívajícím strojové učení, což mu umožňuje identifikovat nové překážky za letu.

Celkově lze říci, že rozšíření služby Amazon Prime Air do Evropy dává zákazníkům novou naději na rychlejší, bezpečnější a ekologičtější doručování. Společnost Amazon pokračuje v inovacích v oblasti doručování a je zřejmé, že se v budoucnu můžeme těšit na ještě více inovací v této oblasti. Vstupujeme do éry, kdy se online nakupování a doručování zásilek z oblohy stává běžnou realitou.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Threads už tahá nitky i do Evropy
3min. doba čtení

Threads už tahá nitky i do Evropy

V červenci letošního roku byla zprovozněna nová aplikace Threads, ale kvůli obavám o ochranu osobních údajů nebyla v EU dostupná. The Wall Street Journal uvádí, že společnost Meta, která za aplikací stojí, by mohla tuto platformu zpřístupnit evropským uživatelům již příští měsíc.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+