1 min. doba čtení

DIY sektor v pohybu – očekává se růst hodnoty trhu

Sektor DIY v Evropě v loňském roce dosáhl hodnoty 368 miliard eur, přičemž e-commerce tvořilo 56 miliard eur z celkových tržeb (15,2 %). I v tomto prostředí roste online konkurence.

DIY sektor v pohybu – očekává se růst hodnoty trhu
Zdroj: Depositphotos

Společnost Cross-Border Commerce Europe ve své zprávě očekává, že celkový maloobchodní trh DIY v Evropě bude každoročně růst o 1,25 % a do roku 2025 dosáhne hodnoty 380 miliard eur. Stále však dochází ke stagnaci trhu v důsledku makroekonomických poklesů a inflace.

“Jedním z faktorů nárůstu e-commerce je zvýšený tržní podíl čistě online konkurentů, což přimělo tradiční prodejce domácích potřeb upřednostnit své strategie přeshraničního elektronického obchodu,” uvádí zpráva.

Týdenní podcast UPdate

Očekává se, že online prodej v Evropě v segmentu DIY vzroste do roku 2025 o 18 % a dosáhne hodnoty 66 miliard eur. Růst je podpořen online tržištěmi a specializovanými online e-shopy pro kutily. Minulý rok zaznamenal přeshraniční DIY trh podíl ve výši 23,5 %, což představuje 13,25 miliardy eur.

Očekává se, že do roku 2025 dosáhne přeshraniční podíl na trhu domácí kutily 30 %, přičemž hodnota prodeje dosáhne 19,8 miliardy eur.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Červen přál online objednávkám služeb
2 min. doba čtení

Červen přál online objednávkám služeb

Nákup služeb v online prostředí provedlo nejvíce spotřebitelů v dosavadním průběhu roku. Podle pravidelného výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) to v červnu bylo více než 28 % internetových uživatelů. V předchozích měsících byla obvyklá hodnota o tři až čtyři procentní body nižší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+