3min. doba čtení

Digitální reklama v Indii představuje nejrychleji rostoucí online ekonomiku na světě

Mladí Indové tráví hodně času online a ovlivňují vývoj ekonomiky. Podle analytiků mohou YouTube a Meta očekávat rychlý růst příjmů z videa.

Digitální reklama v Indii představuje nejrychleji rostoucí online ekonomiku na světě

Podle Financial Times růst digitální reklamy v Indii raketově roste a obchodníci sázejí na to, že streamované video, influenceři a online nakupování získají v nejlidnatější zemi světa více spotřebitelů. Vysoký růst je způsoben mladou populací. Z 1,4 miliardy obyvatel Indie je více než polovina mladší 30 let a tráví stále více času online.

Podle prognóz společnosti Omdia, která se zabývá technologickým výzkumem, se online reklama stane jedním z nejrychleji rostoucích segmentů rozvíjející se indické digitální ekonomiky. Předpovědi naznačují, že Indie bude do roku 2027 nejrychleji rostoucí digitální ekonomikou na světě a zaznamená 9,6% roční růst. Předpokládá se také, že země v tomto období zaznamená nejrychlejší růst příjmů z online reklamy na světě, a to se složenou roční mírou růstu 12,7 %.

Čísla, která upoutala pozornost i velkých společností

Odhaduje se, že současný reklamní trh v Indii dosahuje 15-16 miliard dolarů, z čehož digitální reklama představuje něco přes 9 miliard dolarů. “Digitální reklama je v Indii jednoznačně jedničkou. Dnes předstihla televizi a v příštích letech bude pravděpodobně tvořit 55 až 60 % výdajů na reklamu,” říká Abhishek Mukherjee, obchodní ředitel nákupní agentury The Media Ant se sídlem v Bengalúru.

Velké technologické společnosti YouTube a Meta vidí výhody v rychlém zavádění digitálních kanálů. Podle společnosti Omdia mohou očekávat, že jejich příjmy z videoreklamy v Indii porostou do roku 2025 středním až vysokým procentem. V loňském roce dosáhly příjmy z videoreklamy lídra na trhu YouTube v Indii 57,5 miliardy rupií (asi 690 milionů dolarů), což představuje meziroční nárůst o 20 %, nejpomalejší za několik let. 

Místní alternativy pro influencery

Čínský TikTok byl v Indii zakázán a domácí alternativy, jako je Josh, měly větší šanci se prosadit. Pro marketéry mohou být autoři krátkého videoobsahu cenným přínosem. Tvůrci mohou oslovit spotřebitele mimo velká města a používat jejich rodný jazyk. “Existují influenceři, kteří mají stejnou sledovanost v Dillí, Bombaji nebo Bengalúru, a existují značky, které po nich opravdu jdou, jsou to nejžádanější influenceři,” říká Mukherjee z The Media Ant. “Pak je tu celý seznam nano influencerů s počtem sledujících pod 100 000 … ale ti se velmi rychle vyvíjejí a každý z nich má v očích publika zcela jedinečné místo.” Mukherjee také dodává, že jeho klienti mají stále větší zájem o využívání nano influencerů k šíření svých sdělení v mnoha indických jazycích.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+