1 min. doba čtení

Čínští giganti zaplavují oblohu i reklamní prostor

Letecká nákladní doprava se výrazně zvýšila. Stejně tak se zvýšily ceny reklamy. Je to především díky obchodům s levným zbožím, jako jsou Shein a Temu.

Čínští giganti zaplavují oblohu i reklamní prostor
Zdroj: Depositphotos

Tyto společnosti denně posílají z Číny do Evropy tuny výrobků. Rychlý růst způsobuje nedostatek kapacit letecké nákladní dopravy a růst cen, což ovlivňuje logistiku a vytváří tlak na místní i globální hráče.

Expanze společností na evropský trh vyvolává debatu o potřebě regulace a nutnosti přizpůsobit právní předpisy na ochranu trhu. Odhaduje se, že jen do Německa přichází denně přibližně 400 000 zásilek. To představuje téměř 150 milionů balíků ročně. Německý maloobchodní svaz vyzývá politiky, aby přijali tvrdší opatření proti levným trhům z Číny, jako je Temu. Antikampaň Shein apelovala na dopady na životní prostředí.

Mimo to se řeší i to, že Temu zdražilo internetovou reklamu v České republice a menší firmy nestíhají.

Týdenní podcast UPdate
Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů
3 min. doba čtení

Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů

Módní trendy sice do určité míry formují módní preference spotřebitelů, nejnovější výzkum GLAMI Fashion (Re)search ale ukazuje, že nákupům oblečení stále vládnou stereotypy, jak ty ohledně standardů krásy a vzhledu těla, tak ty ohledně věku. Výsledkem je, že třetina Čechů raději vynechá letní aktivitu, aby nemuseli odhalovat své tělo, a třetina Čechů starších 55 let […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+