2min. doba čtení

Čínská JD získá kurýrní společnost Deppon za 1,4 miliardy dolarů

JD Logistics, logistická divize čínského giganta v oblasti elektronického obchodu JD.com, kupuje většinový podíl v domácí kurýrní společnosti Deppon Logistics za 9 miliard jüanů (1,42 miliardy USD). 

Čínská JD získá kurýrní společnost Deppon za 1,4 miliardy dolarů

JD.com, hlavní rival společnosti Alibaba v Číně, skončil loni v červených číslech – poprvé od roku 2018. Aby udržel krok s konkurenty, JD začala výrazně investovat. 

JD group investuje do logistiky

V rámci transakce oznámené na hongkongské burze, JD Logistics získá 99,99 % akcií společnosti Deppon Holdco, která má v Deppon Logistics přibližně 66,5% podíl. JD Logistics také nabídne akcie Deppon Logistics, které nejsou v držení Deppon Holdco, za 13,15 jüanu za akcii. 

Z pohledu příjmů patří JD Logistics mezi největší čínské společnosti poskytující služby integrovaného dodavatelského řetězce. Příjmy společnosti se díky rychle se rozvíjejícímu digitálnímu podnikání loni zvýšily o 43 % na 104,7 miliardy jüanů (16,4 miliardy USD). Zaznamenala však ztrátu 15,6 miliardy jüanů (2,4 miliardy USD), což je téměř čtyřnásobek ztráty z předchozího roku ve výši 4 miliardy jüanů (629 milionů USD). 

Na konci roku 2021 společnost provozovala více než 1 300 skladů, měla více než 7 200 doručovacích míst a zaměstnávala více než 200 000 doručovatelů. Společnost uvádí, že 90 % online maloobchodních objednávek JD Group bylo vyřízeno doručením ve stejný nebo následující den. 

Digitální rozmach v Asii a s ním související rostoucí poptávka po logistických službách se týká i Číny. Dovoz a vývoz zboží má podpořit trh silniční nákladní dopravy v této zemi. Podle březnové zprávy dublinské společnosti Research and Markets by měl tento trh v roce 2026 dosáhnout 970,6 miliardy USD. 

Společnost JD založil Richard Qiangdong Liu, který je v současnosti jejím předsedou a výkonným ředitelem. V listopadu 2021 se Liu umístil na 28. místě v žebříčku nejbohatších lidí časopisu Forbes v Číně s čistým majetkem 17,6 miliardy dolarů.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek