1min. doba čtení

Bratislava čelí masivnímu kybernetickému útoku, některé online služby jsou nedostupné

Ke kybernetickému útoku na IT infrastrukturu bratislavského magistrátu se přihlásila nejmenovaná hackerská skupina.

Bratislava čelí masivnímu kybernetickému útoku, některé online služby jsou nedostupné

Online služby města nejsou dostupné veřejnosti

Město Bratislava čelí masivnímu kybernetickému DDoS útoku. Online služby města jsou proto v současné době pro veřejnost nedostupné. Oznámil to primátor hlavního města Matúš Vallo s tím, že i přesto nezaznamenali žádný průnik do IT infrastruktury ani ohrožení dat, se kterými pracují.

“K odpovědnosti za kybernetický útok na IT infrastrukturu bratislavského magistrátu se přihlásila nejmenovaná hackerská skupina. Od dnešního rána se potýkáme s rozsáhlými výpadky v dostupnosti online služeb, včetně systému PAAS a webových stránek města,” uvedl ve středu Vallo na sociální síti.

Městská rada v současné době neví, jak dlouho bude útok trvat, ani kdy budou všechny online služby města opět dostupné v běžném režimu. “Děláme však vše pro to, aby služby byly obnoveny co nejdříve. Zároveň komunikujeme a koordinujeme své kroky s Národním bezpečnostním úřadem, vládní jednotkou kybernetické bezpečnosti CSIRT a poskytovatelem internetových služeb,” poznamenal Vallo.

Credit: Trend

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni
3min. doba čtení

Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni

V lednu zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárůst nových internetových obchodů, kdy meziročně vzrostl jejich počet o 30 %. Čelo kategorií letos opanoval segment hobby s 18% podílem na nově vzniklých e-shopech. Následují dlouhodobě oblíbené segmenty oblečení a potraviny. Odborníci také zejména v poslední době registrují zvýšený zájem majitelů kamenných prodejen o vstup do online […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka
2min. doba čtení

Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka

Česká e-commerce se postupně vzpamatovává z loňských poklesů, přesto se pořád potýká s několika problémy. Nedávný příchod zahraničních gigantů na český trh znamená nejen větší konkurenci, ale i drahou online reklamu. Především menší e-shopy bez marketingových agentur a specialistů mají situaci o to těžší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+