3min. doba čtení

Amazon žaluje zprostředkovatele falešných recenzí v Evropě

Společnost Amazon podala v Itálii a Španělsku žaloby na zastavení falešných recenzí na své platformě. Jedná se o první trestní oznámení tohoto giganta v této souvislosti v Evropě. Společnost Amazon kvůli tomu zaslala varování také pěti webovým stránkám v Německu.

Amazon žaluje zprostředkovatele falešných recenzí v Evropě

Falešné recenze na Amazonu

Tyto žaloby jsou součástí probíhajícího boje proti zprostředkovatelům falešných recenzí, zejména ve Spojených státech. Evropská komise a britský Úřad pro hospodářskou soutěž v současné době zkoumají, zda společnost Amazon přijímá dostatečná opatření proti těmto falešným recenzím.

Falešné recenze jsou problémem nejen pro Amazon, ale i pro elektronické obchodování obecně.

Společnost Amazon uvedla, že zažalovala významného zprostředkovatele v Itálii, kterého neupřesnila. Ve Španělsku se společnost zaměřila na AgenciaReviews. Operátor je obviněn z vytváření falešných recenzí prostřednictvím komunikační aplikace Telegram a následného finančního odměňování.

Společnost AgenciaReviews v reakci uvedla, že se jedná pouze o testovací program, v němž nejsou kupující nuceni zanechat pětihvězdičkové hodnocení.

zdroj: CBNC

Upozornění pro německé webové stránky

Kromě žalob proti italskému a španělskému zprostředkovateli Amazon zaslal varování pěti webovým stránkám v Německu. Ty údajně přesměrovávaly návštěvníky na falešného zprostředkovatele recenzí. Po zaslání varování okamžitě přestali a podepsali dopis o zastavení činnosti.

Společnost Amazon zažalovala více než 10 000 správců skupin na Facebooku.

Amazon s tímto problémem bojuje i ve Spojených státech. Letos v létě platforma zažalovala více než 10 000 správců skupin na Facebooku. Jsou také obviňováni z vytváření falešných recenzí výměnou za peníze nebo produkty zdarma.

Viceprezident pro partnerské služby prodejců Dharmesh Mehta ze společnosti Amazon ve svém prohlášení uvedl: “Pokračujeme ve zlepšování našich proaktivních kontrol, vymýšlíme nové technologie v kombinaci se strojovým učením, abychom odhalili špatné hráče a našli nové způsoby, jak je pohnat k odpovědnosti.”

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek