2min. doba čtení

Amazon pomáhá snižovat emise uhlíku v Londýně. Doručování zásilek na e-kolech

Společnost Amazon oznámila otevření svého prvního centra mikromobility. Centrum se nachází v londýnské čtvrti Hackney a k tisícům elektrických dodávek přidá i elektrokola.

Amazon pomáhá snižovat emise uhlíku v Londýně. Doručování zásilek na e-kolech

Elektrokola místo běžných dodávek

Společnost Amazon spouští flotilu elektrokol a tým pěších doručovatelů, kteří nahradí tisíce dodávek na londýnských silnicích.Internetový prodejce otevírá své první centrum “mikromobility” a díky nové flotile elektromobilů může doručit 5 milionů zásilek ročně. Provoz kol však bude na bedrech partnerských společností, nikoli Amazonu. V rámci snahy o snížení emisí uhlíku plánuje Amazon vybudovat další taková centra po celém Spojeném království.

John Boumphrey, manažer společnosti Amazon ve Velké Británii, řekl: “Společnost Amazon usiluje o globální budoucnost s nulovými emisemi uhlíku. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je transformace našich dopravních sítí. Naše nová elektrokola, chodítka a rostoucí flotila elektrických doručovacích vozidel nám v nadcházejících měsících pomohou doručit zákazníkům v Londýně a ve Spojeném království více zásilek s nulovými emisemi než kdykoli předtím.”

Mete Coban, člen kabinetu rady Hackney pro životní prostředí a dopravu, plán uvítal. “Chceme-li dosáhnout čisté nulové emise, je řešení emisí z dopravy klíčové. Jsme rádi, že jsme mohli spolupracovat se společností Amazon a podpořit její úsilí o odstranění tradičních dodávek z ulic a jejich nahrazení elektronickými vozidly. To pomůže snížit emise a zlepšit kvalitu ovzduší nejen pro obyvatele Hackney,” řekl Coban.

Tento krok přichází v době, kdy se v Londýně šíří iniciativa za snížení uhlíkové stopy. Díky pobídkám britské vlády a nové infrastruktuře můžete na kolech potkat roznašeče piva nebo mléka a dokonce i instalatéry.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nákupní chování Indů se mění
3min. doba čtení

Nákupní chování Indů se mění

Čína už není nejlidnatější zemí. V roce 2022 ji předběhla Indie s více než 1,43 miliardami lidí. Sledovat změnu spotřebitelského chování v nejobydlenější zemi proto může být dobrý indikátor toho, kam se ubírá nákupní chování.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+