2min. doba čtení

AliExpress pohořel, Miravia přichází. Alibaba investuje ve Španělsku

Tržiště AliExpress v Evropě propadlo a Alibaba se o to pokouší podruhé.  Singapurská dceřiná společnost tohoto gigantu spustila ve Španělsku tržiště Miravia.

AliExpress pohořel, Miravia přichází. Alibaba investuje ve Španělsku

Alibaba míří do Evropy

Podle údajů předložených singapurskému úřadu pro regulaci účetnictví a podnikání stojí za společností Miravia společnost Arise Operating E-commerce Private Limited, která má stejnou adresu jako společnost Lazada. V září jsme informovali, že Alibaba se chystá do Evropy prostřednictvím společnosti Lazada.

Spuštění tržiště Miravia přichází poté, co společnost Lazada získala 912,5 milionu USD a 378 milionů USD ve financování od své mateřské společnosti Alibaba. V té době bylo oznámeno, že společnost Lazada plánuje expanzi do Evropy, což by byl její první velký podnik mimo Asii.

Šachovnice se zaměstnanci a exkluzivní partnerství

Společnost Miravia na sociální síti LinkedIn uvedla, že má přibližně 76 zaměstnanců. Patří mezi ně Aidan An, bývalý výkonný viceprezident společnosti Lazada, který působí jako produktový ředitel společnosti Miravia. Ostatní zaměstnanci společnosti Lazada, stejně jako zaměstnanci společnosti AliExpress, jsou nyní zaměstnanci společnosti Miravia.

V jejich čele stojí Yann Fontaine, generální ředitel společnosti Miravia a bývalý obchodní ředitel thajské společnosti Crea.

Fontaine na síti LinkedIn uvedl, že tuto pozici zastává od dubna 2022. Do té doby pracoval na rozvoji strategie společnosti Miravia pro evropský trh. Generální ředitel rovněž uvedl, že společnost navázala partnerství se značkami, jako jsou L’Oréal, P&G, Unilever, Lacoste a Xiaomi.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?
3min. doba čtení

Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?

V roce 2023 jsme byli svědky průlomu v generativních systémech založených na umělé inteligenci (AI), sahajícího od telefonických rozhovorů s virtuálními operátory až po automaticky personalizovaná doporučení produktů a virtuální nákupní asistenty. Algoritmy strojového učení jsou dnes všudypřítomné, ale jak se k adopci umělé inteligence ve světě módy staví čeští spotřebitelé? Jaké nové nástroje znají […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+