2min. doba čtení

Airbnb poskytne bezplatné ubytování pro 100 000 uprchlíků z Ukrajiny. WizzAir nabídne letenky

Airbnb.org nabídne bezplatné ubytování až pro 100 000 ukrajinských uprchlíků. Tyto pobyty budou financovány díky společnosti Airbnb, Inc., dárcům z fondu Airbnb.org Refugee Fund a štědrosti majitelů ubytování. 

Airbnb poskytne bezplatné ubytování pro 100 000 uprchlíků z Ukrajiny. WizzAir nabídne letenky

Reakce na současnou situaci na Ukrajině. S dočasným ubytováním Airbnb pomáhalo už v minulosti 

Společnost Airbnb a její nezisková organizace Airbnb.org nemíní nečinně přihlížet současné válce na Ukrajině. Utečencům nabídnou ubytování, které financuje samotná společnost, přispěvatelé do fondu pro uprchlíky Airbnb.org a samotní hostitelé. 

Spoluzakladatelé Airbnb Brian Chesky, Joe Gebbie a Nathan Blecharczyk oslovili hlavy států v celé Evropě, počínaje lídry Polska, Německa, Maďarska a Rumunska. Airbnb.org se zavázalo poskytnout krátkodobé ubytování až 100 000 uprchlíkům, kteří utíkají z Ukrajiny. 

Za posledních pět let Airbnb a Airbnb.org pomohly více než 54 000 uprchlíkům a žadatelům o azyl – včetně těch ze Sýrie, Venezuely a Afghánistánu – s dočasným ubytováním prostřednictvím partnerů Airbnb.org. Minulý rok společnost Airbnb.org oznámila vytvoření svého fondu pro uprchlíky a získala více než 4 000 dárců, kteří dále podporují její práci s uprchlíky a žadateli o azyl po celém světě. Kromě podpory uprchlíků má Airbnb.org téměř desetileté zkušenosti s poskytováním ubytování lidem v nouzi. V roce 2020 hostitelé Airbnb na celém světě otevřeli své dveře desetitisícům pracovníků v první linii boje proti šíření COVID-19, včetně zdravotnických a humanitárních pracovníků.

zdroj: wikipedia

Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air sídlící v Maďarsku nabízí pro uprchlíky z Ukrajiny 100 000 bezplatných míst na krátké vzdálenosti. Tato nabídka bude platit během března a bude se týkat letů ze Slovenska, z Polska, Maďarska a Rumunska. Aerolinie Wizz Air to oznámila na sociální síti Twitter.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek