2min. doba čtení

Airbnb poskytne bezplatné ubytování pro 100 000 uprchlíků z Ukrajiny. WizzAir nabídne letenky

Airbnb.org nabídne bezplatné ubytování až pro 100 000 ukrajinských uprchlíků. Tyto pobyty budou financovány díky společnosti Airbnb, Inc., dárcům z fondu Airbnb.org Refugee Fund a štědrosti majitelů ubytování. 

Airbnb poskytne bezplatné ubytování pro 100 000 uprchlíků z Ukrajiny. WizzAir nabídne letenky

Reakce na současnou situaci na Ukrajině. S dočasným ubytováním Airbnb pomáhalo už v minulosti 

Společnost Airbnb a její nezisková organizace Airbnb.org nemíní nečinně přihlížet současné válce na Ukrajině. Utečencům nabídnou ubytování, které financuje samotná společnost, přispěvatelé do fondu pro uprchlíky Airbnb.org a samotní hostitelé. 

Spoluzakladatelé Airbnb Brian Chesky, Joe Gebbie a Nathan Blecharczyk oslovili hlavy států v celé Evropě, počínaje lídry Polska, Německa, Maďarska a Rumunska. Airbnb.org se zavázalo poskytnout krátkodobé ubytování až 100 000 uprchlíkům, kteří utíkají z Ukrajiny. 

Za posledních pět let Airbnb a Airbnb.org pomohly více než 54 000 uprchlíkům a žadatelům o azyl – včetně těch ze Sýrie, Venezuely a Afghánistánu – s dočasným ubytováním prostřednictvím partnerů Airbnb.org. Minulý rok společnost Airbnb.org oznámila vytvoření svého fondu pro uprchlíky a získala více než 4 000 dárců, kteří dále podporují její práci s uprchlíky a žadateli o azyl po celém světě. Kromě podpory uprchlíků má Airbnb.org téměř desetileté zkušenosti s poskytováním ubytování lidem v nouzi. V roce 2020 hostitelé Airbnb na celém světě otevřeli své dveře desetitisícům pracovníků v první linii boje proti šíření COVID-19, včetně zdravotnických a humanitárních pracovníků.

zdroj: wikipedia

Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air sídlící v Maďarsku nabízí pro uprchlíky z Ukrajiny 100 000 bezplatných míst na krátké vzdálenosti. Tato nabídka bude platit během března a bude se týkat letů ze Slovenska, z Polska, Maďarska a Rumunska. Aerolinie Wizz Air to oznámila na sociální síti Twitter.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+