1min. doba čtení

Adidas chce opustit Rusko, ale potřebuje se zbavit obchodů

Lze je prodat jednotlivcům nebo pronajmout. Podle generálního ředitele společnosti neexistuje žádný časový plán, ale čím dříve se tak stane, tím lépe.

Adidas chce opustit Rusko, ale potřebuje se zbavit obchodů
Zdroj: Depositphotos

Adidas pracuje na ukončení podnikání v Rusku

Německý výrobce sportovního zboží Adidas se stále snaží zbavit zhruba stovky prodejen v Rusku. Uvedl to generální ředitel Bjorn Gulden, podle něhož společnost pracuje na úplném ukončení svého podnikání v této zemi. “Máme asi sto prodejen, které nejsou v provozu a které byly samozřejmě nabídnuty na trhu,” řekl Gulden novinářům.

“Mohou být prodány jednotlivcům nebo mohou být pronajaty. Neexistuje pro to žádný časový plán, ale v současné době za ně platíme nájem, takže čím dříve se tak stane, tím lépe,” dodal.

Společnost Adidas se loni v říjnu rozhodla trvale ukončit podnikání v Rusku poté, co tam po zahájení ruské invaze na Ukrajinu v březnu loňského roku uzavřela všechny své prodejny a pozastavila online prodej.

V důsledku toho společnost zaúčtovala ztrátu ve výši 94 milionů eur, uvedla její výroční zpráva z března 2023.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
5 lekcí pro efektivní budování značky e-commerce
7min. doba čtení

5 lekcí pro efektivní budování značky e-commerce

V dynamicky se rozvíjejícím segmentu e-commerce je pro majitele e-shopů klíčové nezapomínat na základní principy budování značky a zároveň držet krok s neustále se měnícími trendy. V tomto článku se dozvíte praktické rady a inspiraci od profesionálů z brandingové agentury GALTON Brands, které vám pomohou zjistit, jak na této cestě postupovat, zaujmout a udržet si […]

Andrej Mitáš Andrej Mitáš
Managing Director v GALTON Brands
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+