4min. doba čtení

Sportovní kategorie Zalanda v Česku překonává evropský průměr na platformě

Zalando, jedna z předních evropských módních a lifestyle online platforem, vyzdvihuje preference Čechů v oblasti sportovního oblečení. Podle zjištění platformy 85 % všech jejích zákazníků uvádí, že se věnuje sportovním aktivitám alespoň jednou týdně.

Sportovní kategorie Zalanda v Česku překonává evropský průměr na platformě

Zalando, jedna z předních evropských módních a lifestyle online platforem, vyzdvihuje preference Čechů v oblasti sportovního oblečení. Podle zjištění platformy 85 %
všech jejích zákazníků uvádí, že se věnuje sportovním aktivitám alespoň jednou týdně. Ze získaných údajů však dále vyplývá, že právě Češi mají ještě větší zájem o nákupy v kategorii sportovního oblečení, která v České republice překonává evropský průměr v porovnání s ostatními zeměmi, kde Zalando působí.

Češi jsou obecně aktivnější, než je evropský průměr. 44 % z nich uvedlo, že cvičí nebo se věnují sportům alespoň s určitou pravidelností (ve srovnání s 38% průměrem v EU). A dále, ve srovnání s 50% evropským průměrem, 67 % Čechů prozradilo, že se alespoň s určitou pravidelností věnují jiné pohybové aktivitě mimo sport.

Podle údajů společnosti Zalando mají Češky tendenci nakupovat sportovní kousky častěji než muži. Během loňského roku Češi výrazně nakupovali sportovní oblečení a produkty. Zajímavé je, že častěji nakupovali spodní díly než svršky. Nejoblíbenějším sportovním zbožím pak byly tréninkové, outdoorové, běžecké, fotbalové a basketbalové produkty. A co se týká oblíbených značek zákazníků, Nike, adidas, Under Armour, Champion a Puma patřily mezi ty nejžádanější.

Týdenní podcast UPdate
  •  85 % zákazníků Zalanda uvádí, že alespoň jednou týdně sportuje
  • Podíl prodeje sportovní kategorie v České republice převyšuje evropský průměr
    Zalanda
  • V roce 2022 byly oblíbenými sportovními značkami českých zákazníků na Zalandu
    Nike, adidas, Under Armour, Champion a Puma
  • NEBBIA, první slovenská značka uvedená na Zalandu, která je rovněž oblíbená u
    Čechů, rozšířila díky spolupráci se Zalandem svou zákaznickou základnu

Slovenská NEBBIA, oblíbená u Čechů, rozšiřuje prostřednictvím Zalanda svou
zákaznickou základnu

V roce 2021 Zalando získalo slovenskou značku NEBBIA, která má téměř 26 let zkušeností v oblasti fitness. A po necelých dvou letech úspěšně posiluje svou pozici mezi nejoblíbenějšími sportovními značkami na Zalandu v České republice.

Díky spolupráci se Zalandem si NEBBIA našla cestu k širší skupině aktivních lidí, kteří na platformu přichází objevovat módní inspiraci. Dominantní kategorií produktů na e-shopu NEBBIA v České republice, stejně jako ve většině zemí, jsou fitness legíny, a nejprodávanějším produktem NEBBIA na Zalandu je tílko Honey Bunny.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

„Retail vnímám jako podstatnou část nakupování. Je to místo, kde můžete značku lépe poznat, více si užít nakupování a v neposlední řadě je prostorem pro komunitu. NEBBIA chce být v retailovém prostoru stále více přítomna. Chceme navázat přímý kontakt s našimi zákazníky, abychom se navzájem lépe poznali. Proto jsme tak nadšení, že jsme dostupní na platformě Zalando. Přestože jsme se primárně zaměřili na region DACH, podařilo se nám přilákat i nové české a slovenské zákazníky a zároveň se stát jednou z jejich oblíbených značek na platformě,“ říká Martin Pecko, generální ředitel společnosti NEBBIA.

„Rádi podporujeme místní značky při oslovování nových zákazníků v jejich domovských zemích i na mezinárodním trhu a zároveň rozšiřujeme náš sortiment a prohlubujeme jeho lokální relevanci. Proto se budeme i nadále soustředit na začlenění lokálních značek, abychom ještě více posilnili multibrandové prostředí. Prostřednictvím našich partnerských služeb mohou značky využívat naše profesionální logistické služby v oblasti fulfillmentu, vracení zboží a přepravy nebo naše marketingové znalosti v oblasti marketingu zaměřeného na data, kampaní na podporu značky, efektivních výkonnostních řešení a kreativních poznatků,” říká Daniel Rogiński, generální ředitel Zalanda pro Českou republiku a země střední a východní Evropy.

Od začátečníků po sportovní nadšence, Zalando dělá sport jednodušším

Za poslední dva roky Zalando kromě rozšiřování své nabídky spustilo obsah zaměřený na outdoorové sporty, běh a silový trénink, aby zákazníkům pomohlo najít produkty, které vyhovují jejich potřebám. V daných sekcích poskytují zákazníkům rady a inspiraci příběhy značek, ale také obsah od influencerů, sportovců a atletů. Cílem je poskytovat personalizovaný zážitek, který zákazníkům pomůže jednoduše se orientovat v této nabídce.

Zdroj: TS Zalando

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Threads už tahá nitky i do Evropy
3min. doba čtení

Threads už tahá nitky i do Evropy

V červenci letošního roku byla zprovozněna nová aplikace Threads, ale kvůli obavám o ochranu osobních údajů nebyla v EU dostupná. The Wall Street Journal uvádí, že společnost Meta, která za aplikací stojí, by mohla tuto platformu zpřístupnit evropským uživatelům již příští měsíc.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+